Türkistan İslam Cemaati’nden Yeni Video: “Kara Kur ’un Fethi”

karkur

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve son zamanlarda Doğu Türkistan’da İşgalci Çin’in güvenlik birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar ile adından sıkça söz ettiren  Türkistan İslam Cemaati, Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

1996’da Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 14 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine  karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor

 

En son 3 gün önce  Cundul Aksa ve Türkistan İslam Cemaati mücahitlerinin  başlattığı ortak operasyon  ile ele geçirilen Karakur için  Türkistan İslam Cemaati medya merkezi ” İslam Awazı” aracılığıyla ”Karakur’unFethi” adlı bir video yayınladı.

 

”Karakur’un Fethi” Türkistan İslam Cemaati mücahitlerinin  operasyon öncesi hazırlıkları ile başlıyor .Sonrasında Esed Rejimi ile mücahitlerin çatışma görüntülerine ve bu çatışmalarda öldürülen Esad askerlerinin  görüntülerine yer veriliyor .

Karakur’un fethi ile Esad rejiminin   geride bıraktığı silahlar , tank ve zırhlı araçların görüntüleri ile  devam eden video  ,Cemaatin tevhid bayraklarını Karkur’a  asma  görüntüleri ile son buluyor

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı   ”Karakur’un Fethi’ adlı videoyu ilginize sunarız ;

Alternatif Link 1 :

 

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati Mücahidi; Ebu Muhammed (Rahimehullah)’ın Hayatı

Türkistan İslam cemaatinin Genel Emiri Abdullah Mansur’un kaleminden Allahu Azze ve Celle yüce kitabında şöyle buyuruyor: …

Türkistan İslam Cemaati: “Çin Medyasının Gerçekleri” (47 dk – Uygurca)

Komünist Çin devletinin işgali altında olan Doğu Türkistan’da zulüm bitmiyor. İslami bir yaşam içinde olan …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com