Cuma, 18 Ağustos 2017

Müslümanlar Doğu Türkistan Haberlerine Nasıl Yaklaşmalı ?

Al Risale : ”Türkistan Dağları ” 1. Bölüm

 

66 yıldır Komünist Çin işgali altında bulunan  Doğu Türkistan’da zulüm geçmişte olduğu gibi 2015 ‘de de  tüm hızı ile  devam etti . Çin 2015 ‘de de,  daha önce ki  senelerde olduğu gibi  Doğu Türkistan’da birçok Müslümanı şehit (inşeAllah) ederken ,   birçok  da  ,dini eksenli yeni yasaklar  çıkardı. Yalnız Doğu Türkistan’daki bu zulmün  2015’de  Türkiyede ki yansıması  geçmiş senelerdekinden çok farklı oldu

 

2015 ‘de Doğu Türkistan’daki  zulüm  Türkiye medyasında daha önce hiç   olmadığı kadar yer buldu . Özelliklede geride bıraktığımız Ramazan ayında  neredeyse her gün bir  televizyonda , radyoda,  haber sitesinde Doğu Türkistan’daki zulme yer verildi.

 

Türkiye’de Doğu Türkistan adına bu tür olumlu gelişmeler olurken , Komünist Çin ile aynı çizgide siyasi görüşe sahip olan Sol Haber gibi   sitelerden  ayın ondördü  kadar açık ve net  olan bu zulme yalanlama geldi . Ramazan aylarının sonlarına doğru Doğu Türkistan’daki  zulmü yalanlama kervanına , Ramazan aylarının başlarında Çin’e öfke dolu haberler yapan sağ medyasıda katıldı .

Türkiye medyasında Doğu Türkistan adına bu gelişmeler yaşanırken 07.07.2015 Tarihinde Zeytinburnu  meydanın da çeşitli STK’ların düzenlediği toplu iftarda tarihci Levent Akıncı tarafından yapılan ve “hangi habere inanmak gerektigi” ne dair ince bir fıkıh dersinin de verildiği bir  konuşma yapıldı .

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı olarak Levent Akıncı’nın  o konuşmasını takipçilerimizin ilgisine sunarız ;

 

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com