Cuma, 18 Ağustos 2017

Yazar Miraç Karaaslan Gözaltına Alındı

page_polisten-tkp-baskini-23-gozalti_099827865
İşıd ile alakası olmayan ve  hatta İşıd’ e karşı duruşu ile tanınan Müslümanlar İşıd  adı altında gözaltına alınmaya devam ediyor
 Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Işid ‘e yönelik Ankara merkezli 4 ilde yapılan operasyonda 12 kişi  gözaltına alındı.Tutuklananların  arasında en dikkat çekici olanı yaptığı anlizler ve  dikkat çekici Orto Doğu haberleri ile tanınan Miraç Karaaslan oldu .Işıd aleyhinde yazdığı yazılarla tanınan ve Işıd’in infaz listesinde olan  Karaaslan, bugün sabah saatlerinde yapılan Işid adı altında yapılan  operasyon sonucunda gözaltına alındı.
Karaaslan IŞİD aleyhinde yazdığı yazılar ile sık sık adından söz ettirmiş, daha önce de emniyet tarafından dikkatli olması konusunda uyarılmıştı. Küresel Analiz  sitesinden meslektaşı  Muhammed İsra Miraç Karaaslan’ın tutklanması ile ilgili   twitter üzerinden  bazı açıklamalarda bulundu
(Muhammed İsra’nın Miraç Karaaslanın Tutuklanması Üzerine Twitterdan Yaptığı Açıklama )

” IŞİD ve PKK’nın ölüm listesinde olan meslektaşımız Miraç Karaaslan bugün yapılan sözde IŞİD Operasyonunda göz altına alındı.Dün AKP-USA katliamlarını eleştiren  Miraç Karaaslan Bu gün hızla IŞİD’ci olma iftirası ile göz altına alındı!Bu gün bir gerçeğin daha altını çizmek istiyorum ki Meslektaşımız Miraç Karaaslan geçen aylarda Emniyet tarafın dan uyarılmıştı. Evine gelen ve kendisini Emniyete çağıran Polis memurları kendisinin IŞİD’in acil öldürülmesi gereken kişiler listesinde olduğunu vurguladı!

Miraç kardeşimiz Emniyetin kendisine verdiği resmi tutanağı benim ile de paylaştı. Tutanak da şu ifadeler geçiyordu: MİT tarafından deşifre edilen IŞİD örgütünün iç yazışmalarının deşifre edildiği vurgulanıyordu. Mit’e göre IŞİD iç yazışmalarda Miraç ve Ümmet-i İslam sitesi editörlerinin IŞİD’e katılımı düşürdüğü için öldürülmelerine karar verilmişti.

Emniyet Miraç Karaaslana iki polis koruma teklif etti. Miraç Karaaslan bunu kesin dil ile red ett ve Polis korumasını kabul etmedi. Ardından Meslektaşım defalarca öldürülmesinin an meselesi olduğu konusunda uyarıldı. Ve her defasında Emniyetin koruma talebi red edildi.

Bu gün aynı insan IŞİD operasyonu ile aynı polisler tarafından göz altına alındı Hasbiyallahu le ilahe illah .Aynı şahıs defalarca PKK örgütü tarafından da PKK gerçeklerini ortaya çıkardığı için tehdit ediliyordu! Demek oluyor ki bu devlet bu örgütler ile aynı Camiaya karşı savaş açmış durumda!

Bu (Zahiren) samimi ve garip Müslüman kapanın elinde kaldı. AKP örgütü diğer örgütlerden baskın ve istekli çıktı. Allah swt’dan güzel ahlaklı kardeşime sabır vermesini ve imanını artırmasını diliyorum. Kendisi zindanlara alışık sebat ehli bir Müslümandır.”

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon

Çin Kominist Partisi ajanları Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini bastırıp sindirmek için dünyanın her yerine ajanlarını …

Mısır El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde Uygur Türklerine Baskın

Mısır’da El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde öğrenim gören Doğu Türkistan Uyruklu Uygur Öğrencilerin bir …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com