Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Çin’de büyük patlama: 44 ölü, yüzlerce yaralı

 

 

0834526046628

 

Çin‘in doğusunda yer alan Tiencin kentinde dün gece meydana gelen patlamada ölü sayısı 44’e yükseldi. 500’den fazla yaralının olduğu korkunç olayda ölü sayısının oldukça yüksek olmasından endişe ediliyor.

Tiencin kentinin Binhay bölgesinde, bir lojistik firmasına ait tehlikeli ve kimyasal maddelerin saklandığı depoda sabaha karşı büyük bir patlama meydana gelmişti.

Patlama sırasında alışveriş yaptığını söyleyen bir görgü tanığı birdenbire arkasında bir alev topu ve patlama gördüğünü söyledi. Tanık, arabaların ve binaların sallandığını, camların kırılmasıyla insanların koşmaya başladığını belirtti

Birçok görgü tanığı Çin sosyal medyasında fotoğraf ve video paylaştı. Bu görüntülerde büyük patlamaların yarattığı alevlerin etraftaki gökdelenlerin kat kat üstüne çıktığı görülüyor. Videolar ayrıca patlamadan kaynaklanan büyük bir şok dalgasının kilometrelerce ötedeki binaları salladığını da gözler önüne seriyor.

 

Tiencin limanının olağan işleyişine devam ettiği açıklanırken, kent merkezindeki metro hatlarının geçici olarak seferlerine ara verdiği duyuruldu. Öte yandan patlamanın, Japonya’ya ait bir uydu tarafından uzaydan da görüldüğü kaydedildi.

Tianjin, Çin’in kuzeyinde, Pekin’in 150 km güneydoğusunda bir liman kenti. 7 milyonluk kent Çin’in en büyük 4’üncü nüfusuna sahip.

Kaynak ; Ajanslar

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin hükümeti Doğu Turkistan’da bir caminin duvarlarına zorla Komünist Parti liderlerinin resmini astırdı.

Çin İşgal altında tuttuğu Doğu Türkistanlı ailelere her geçen gün baskıları dahada çoğaltıyor. Artık İbadethanelerin …

Doğu Türkistan’da Çocuklarımıza Zorla Çince Öğretiyorlar

Çin’in resmi Tengritagh haber sitesinin bildirdiğini göre 23 Ocak 2017’de Urumçi’de ÇKP.üst yönetimi ile sözde …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com