Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati’nden Yeni Video: “Telwasit’in Fethi”

Türkistan İslam Cemaati -Partisi

 

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve son zamanlarda Doğu Türkistan’da İşgalci Çin’in güvenlik birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar ile adından sıkça söz ettiren  Türkistan İslam Cemaati, Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

1996’da Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 14 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine  karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor

 

En son  2 gün önce  Cundul Aksa ve Türkistan İslam Cemaati mücahitlerinin  başlattığı ortak operasyon  ile ele geçirilen Telwasit ve Miyşek köyleri için  Türkistan İslam Cemaati , medya merkezi ” İslam Awazı” aracılığıyla ”Telwasit’in Fethi” adlı bir video yayınladı.

 

Telwasit’in Fethi” Türkistan İslam Cemaati mücahitlerinin  operasyon öncesi hazırlıkları ile başlıyor .Sonrasında Esed Rejimi ile mücahitlerin çatışma görüntülerine ve bu çatışmalarda öldürülen Esad askerlerinin  görüntülerine yer veriliyor .

Telwasit ve Miyşek’in  fethi ile Esad rejiminin   geride bıraktığı yüklü miktarda ki , silahlar , tank ve zırhlı araçların görüntüleri ile  devam eden video  ,Cemaatin tevhid bayraklarını Karkur’a  asma  görüntüleri ile son buluyor

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı   ”Telwasit’in Fethi’ adlı videoyu ilginize sunarız ;
https://sendvid.com/mzzvzvgb

 

Kaynak : Doğu Türkistan İslam Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamını anlatan video serisini yayınladı

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamı 1 – life of the mujahien 1 videosunu yayınladı.  Doğu Türkistan’da …

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com