Pazartesi, 26 Haziran 2017

Banu Avar Uygurlara Karşı Siyonist Profesör Yakınlaşması !!!

 

Banu-Avar-3

 

Çin-Uygur gerginliğini Siyonist Prof ve Banu Avar’la kullanıyor.
Banu Avar’ın bir günde çark etmesi Çin zulmünü destekler paylaşımlar yapıp bunu ”Güncel Meydan”a taşımasının sebebi nedir ? Evvela bunu sormak istiyorum. Paylaşımını ve haberini yaptığı profesöre yakinen baktığımızda bu profesör Kudüs İbrani Üniversitesinden emekli bir profesör.
Bu öyle bir üniversite ki İsrail’in 4 tane Cumhur Başkanını mezun vermiş. Bu öyle bir üniversiteki İsrail’in 3 tane Başbakanını mezun vermiş. Şimdi tekrar sorun kendinize. Banu Avar bu haberiyle kime hizmet etmiş oluyor.
Ne hikmetse Çin’in Doğu Türkistan’ı işgal ettiğinden, Çin’in hudutlarını belirleyen Çin seddinden ne Banu Avar ne de bu siyonist profesör hiç bahsetmiyor. Bu bir tesadüf mü ?
Bu paylaşımında vurgulamak istediğinin kısaca özeti. şu paragrafın da görebilirsiniz. Aynen alıyorum.
(( Raporda, Uygur Milliyetçiliğinin Osmanlı İmparatorluğu ile Çin Qing hanedanı arasında, Çin’in batısında Xinjiang eyaleti olarak bilinen, ayrılıkçıların Doğu Türkistan dedikleri bölgenin kontrolü üzerinde geçmişi 19.yüzyıla giden çatışmanın, Türk-Çin ilişkilerine etkisi inceleniyor.))
Siyonist prof ve Gazeteci Banu Avar nedense Doğu Türkistan denilen bir yeri kabul etmedikleri gibi. Türklerin ata yurdunda yapılan işgali görmezden gelmektedir. TAbi ki ortada işgal olmayınca da ne katliam ne zulüm, ne yasaklamalar olmuyor. Ortalık günlük gülistanlık hal alıyor. Suçlu olarakda Doğu Türkistan’lı Müslüman Uygurlar ilan ediliyor.
Banu Avar çok yakında Çinli General Miao Wenjiang’in dediği “Çin, Doğu Türkistan’a Uygarlık Götürüyor.” demeye başlıyabilir. Bekliyoruz!!!

Banu Avar’ın görüşlerini iştahla Güncel Meydan’da paylaştığı Yitzhak Shichor bakalım kimmiş.
Yitzhak Shichor Kudüs İbrani Üniversitesi’nde Hayfa Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Asya Çalışmaları Profesörü Michael William Lipson Başkanı emekli profesörü. Profiline buradan bakabilirsiniz
(( http://www.mei.edu/profile/yitzhak-shichor ))
Bu profosörün başlıca araştırmaları : 1-Çin’in Ortadoğu politikası; 2-Çin savunma dönüşüm; 3-Çin-Uygur ilişkileri ve Uygur diasporası.
Kudüs ibrani üniversitesine wikipediadan baktığınızda İsrail’in eski bir Üniversitesi olduğunu göreceksiniz. Bu üniversitenin bir özelliğide Yahudilikle ilgili dünyanın en büyük çalışmalarının bulunduğu kütüphanesine sahip olmasıdır.
Bu üniversiteden mezun olan İsrail Cumhurbaşkanları: Ephraim Katzir, Yitzhak Navon, Moşe Katsav.

Bu üniversiteden mezun olan İsrail Başbakanları: Ehud Barak, Ariel Şaron, Ehud Olmert.

İbrani Üniversitesi üniversite sıralamalarında İsrail’de ve dünyada sürekli üst sıralarda yer almıştır.
(( https://tr.wikipedia.org/wiki/Kud%C3%BCs_%C4%B0brani_%C3%9Cniversitesi ))
(( http://www.guncelmeydan.com/pano/cin-uygur-gerginligini-nasil-kullaniyor-t39877.html ))
haberde adı geçen East-West Center’in merkezi Havai Adalarında bulunuyor.

(( https://plus.google.com/+eastwestcenter/about?gl=us&hl=en ))

Banu-Avar-1

Banu-Avar-2
Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com