Cuma, 18 Ağustos 2017

Doğu Türkistan: Bitmeyen trajedi

Müslümanların başlıca sorunlarından olan, insanlarının bir çoğunun bihaber olduğu ve basın dünyasının orada yaşanan baskı, zulüm, zorbalık, yolsuzluk ve ahlaki dejenerasyona kayıtsız kaldığı Doğu Türkistan…

Müslümanların çeşitli işkence ve aşağılanmalara maruz kaldığı Doğu Türkiastan, Doğu Asya’da Komünist Çin’in sınırında yer almaktadır. Sovyetler Birliği 1925 yılında işgal etmiş ve ismini Orta Asya olarak değiştirmiştir. Ardından Komünist Çin devleti işgale devam etmiştir. Bu işgalin başlarında 1 milyon müslümanı katleden Komünist Çin devleti ülkenin ismini ‘Şanğ Yanğ’ yani ‘’Yeni Koloni’’ anlamına gelen isimle değiştirmiştir. Ancak haritada hala ismi Doğu Türkistan olarak yer almaktadır.

1-) Doğu Türkistan’da 25 milyon Müslüman nüfusu vardır.

2-) 10 asır yani 1000 yıl boyunca Arapça dili konuşuluyordu.

3-) Uzun dönemler boyunca İslami fetihlere ve cihat hareketlerine şahit olmuştur.

4-) Bu belde İmam Buhari, İmam Tirmizi, Süfyan es Sevri ve Fudayl bin İyad  gibi alimler yetiştirmiştir.

Komünist Çin Devleti, Müslüman erkek ve kadınlara ne yapmaktadır ?

1-)Komünist Çin devleti, Doğu Türkistan’da yaşayan müslümanlara, müntesibi oldukları islam dini eğitimini almayı yasaklamış ve baskı altında bulunan bu insanlara komünizm öğretilerini dayatmıştır.

2-)Devlet eliyle islami kitaplara gericilik ithamıyla el konulmuştur.

3-)730 bin matbaa basımı ve el yazma İslami eseleri meydanlarda Alimleri hor ve hakir duruma düşürdükten sonra yakmıştır.

4-)Müslüman kimlikli insanlar içinde bağlı oldukları dinle alay edercesine İslam dini karşıtı kitaplar dağıtılmıştır.

5-)Alimleri ve din adamlarını katlettikleri gibi kendi baskı ve zulümlerine destek olmayan kimseleri de öldürmekten geri durmamışlardır.

6-)Kur’an öğretenler için ağır cezalar konulmuş, kişi sadece Kur’an okumasını bildiği için onlarca sene hapishanelerde tutulmuştur.

7-) Müslümanların Hac ibadetlerini yerine getirmeleri engellenmiş, hacca gidip gelen kişilerin pasaportları parçalanmış, ağır para cezaları verilmiş ve tekrar hacca gitmesi yasaklanmıştır.

Şurası bir gerçek; Doğu Türkistan’da hacca gitmek isteyen kişi tüm mal varlığını satmak zorundadır. Mal varlığını satan kimse Pakistan gibi civardaki ülkelere geçip orada bulunan Suud konsolosluğuna kendini teslim etmektedir. Suud konsolosluğuna kendini teslim eden kişiye, senenin herhangi bir vaktinde giriş vizesi verilir. Suud’da onlara herhangi bir polisin müdahalesi yasaktır. Çünkü onlar bu kimselerin hac farizasını yerine getirmek ne gibi sıkıntılara katlandığını çok iyi bilmektedirler.

😎 28 bin cami kapatılmış ve içkili restoranlara dönüştürülmüştür. Ayrıca İslami medreselerde kapatılmıştır.

9-)Mescitlerde cemaatle namaz kılma yaşı 20 yaşının altındaki gençlere yasaklanmıştır.

Peki Kur’an ve Şeri ilimler nasıl karşılanmaktadır (nasıl yerine getirilmektedir) ?

Kur’an öğreten kişi geceleyin kimse görmeden bir köye gelir, o köyün çocuklarına geceleri abdesti, namazı, kısa sureleri ve akidevi konulardan bazı meseleleri öğretir. Bir ay veya iki ay süren bu gece eğitimi bittikten sonra aynı metot kullanarak başka köylere geçiş yapar.

Peki Doğu Türkistan’da Müslüman kadınların durumları nasıldır?

1-)Müslüman kadınların örtüsünü kaldırmaya ve saçlarını açmaya zorlandığını biliyor muydun? Şayet bir müslüman kadın karşı çıkarsa 5600 dolar para cezasına maruz kalır. Şöyle ki bir adamın zaten yıllık geliri 1000 dolar geçmemektedir. Hatta bazı fakir ailelerin geliri 28 dolara dahi ulaşamadığı bilinmektedir.

2-)Gençlik çağlarına yeni girmiş Müslüman kızları alıp askerlerinin kışlalarına fuhşiyat için götürmektedirler. İşte bundan dolayı cihad ilan edilmiş ve Müslümanlardan birçok kişi yaşamını yitirmiştir.

3-)Her gün yeni doğan en az 10 müslüman çocuğunu ya darpla ya da boğarak öldürmekte ve ailelerine doğumdan dolayı öldüğü söylenmektedir. Ve daha sonra bu cesetler fabrikalara yollanmaktadır. (Bunu Türkistan’daki büyük doktorlardan birisi Kaşgar hastanesinde görmüştür.)

4-)Bir gazete 1993/2/14 tarihinde Kuma beldesinde Devlet Han adında bir kadının 4. çocuğunu doğurduğunu, Çinlilerin onu öldürmek istediklerini, kadının çocuğu için tüm malını mülkünü sattığını, çocuğunu kurtardığını ancak bir daha çocuğu olmasın diye zorla ameliyat edildiğini ve 3 gün sonra kadının hayatını kaybettiğini yazmıştır.

5-)1070 den fazla kadın zorla kürtaj yapıldığından dolayı ölmüştür.

Çin’in 35’den fazla nükleer denemeyi ziraat mahsulleri üzerinde yaptığını, bu denem neticesinde 800 müslümanın öldüğünü, 5000 müslümanın felç kaldığını ve civardaki 20 binden fazla çocukta sakatlığın görüldüğünü biliyor muydun?

Çin’in bu beldeye yaptığı bu zulümlerin sebepleri nelerdir?

Bu beldenin güzelliklerini, kültürünü, tarihini ve İslami kimliğini ve doğal zenginliklerini çalma çabasıdır.

Birincisi: Petrol; Yıllık 37 milyon ton petrol çıkarılmaktadır. Bunun 2010’da 60 milyon tona ulaştığı bilinmektedir. 2020 de ise 100 milyon tona ulaşacağı tahmin edilmektedir.

İkincisi: Doğal Gaz; Rezervi 10 trilyon tona ulaşmaktadır.

Üçüncüsü: Kömür; 2 trilyon ton olarak biliniyor.

Dördüncüsü: Demir; Demir çıkarmak için 550 maden ocağı bulunmaktadır.

Beşincisi: Uranyum; Atom bombası yapımında kullanılan en iyi uranyumun bulunduğu 6 uranyum yatağı bulunmaktadır.

Altıncısı: Altın; 56 altın ocağı bulunmaktadır.

 

Kaynak : İnca News

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com