Çarşamba, 16 Ağustos 2017

METRO TURİZM NAMAZA ENGEL OLUYOR !!!

 

11874132_1482176548762030_419435325_n

 

BAZI İBADETLERE MANİ OLUNMASINDA TÜRKİYE’DE ÇİN İŞGALİNDEKİ TÜRKİSTAN GİBİ..

20.08.2015 tarihinde Samsun’dan İstanbul’a seyahat eden METRO turizm otobüsünde yolculuk eden bir kardeşimizin sabah namazını kılmasına izin verilmemiştir.

Şöförü ikna etmek için bir süre konuşan kardeş; “Ne yapti ne dediysem ikna edemedim, yol dedi saat dedi firma kurallar dedi, hatta, herkes oturarak kılıyor sen de öyle kıl diye batıl fetvalar bile verdi; Allah’dan ki yollar kaza dolu idi mecburen beklediler yol açılsın diye, bu sebeb i vesile ile namazı da kılma fırsatı yakaladım.

Yoksa allame soförün (?) dayattığı batıl fetvadaki gibi yani oturarak kılmak zorunda kalacaktım” diyor. Bildiğimiz gibi oturarak namaz ancak darul harpte ve harp zamanı tehlike anında olabilir..

Sadece seferi olmak oturarak farz namazı kılmaya mazeret değildir! Ve bildiğimiz gibi, kişinin kendi namazının terki, Kebir Fısk mı yoksa Kafirlik mi bazı mezhebler arasında ihtilaflı olsa da; bir müminin namazına mani olmak Alak Suresi 9-10. Ayetler ve alakalı pek çok Ayet ve Hadisler’e binaen apaçık KAFİRLİK’tir.

أَرَأَيْتَ الَّذِي يَنْهَى عَبْدًا إِذَا صَلَّى GORMEDİN Mİ BİR KULU NAMAZ KILMAKTAN MEN EDENİ!

Alak Suresi 9-10. Ayetleri. Burada namaza mani olmak Cehennem ehli kafirlerin vasfı olarak zikrediliyor. .

Bu tip durumlarda firma kodaman patronlarına şikayet telefonu açtığımızda genellikle “Efendim bu tür şeyler tamamen soförlerin insiyatifinde, biz ibadete saygılıyız” ve “O şoförün ayıbı, gerekeni yapar kulağını çekeriz” vs cevabı alınıyor. .

Şoförlere itiraz ettiğimizde de “Biz emir kuluyuz, firmanın otogarlara giriş çıkış saatleri belli, mola yer ve saatleri belli, yapabilecegimiz bir şey yok!” gibi cevaplar alınıyor. . İki grup KAFİR de vatandaşın dini ile de zekası ile de alay ediyor bu yalanlarla! Gerek şoförler gerekse patronlardan alınan en kibar en düzgün cevaplar bunlar, daha saldırgan tavırlar da sergilenebiliyor..

Mağdur vatandaş da zaten “Şoför muavin birlikte ortaya alır bir temiz linç eder beni döver hatta yaralar veya yolda koyar” diye düşünerek ses çıkartamıyor. Yolculuk bittikten sonraki zamanda ise “Bunlar ensesi kalın kodamanlar, mafya gibidir” diye düşünüp ifşa etmeye veya şikayete korkuyor ve böylece bu kefereler bu zulmü bu küfrü devam ettiriyor.. Böyle bir çok firma var! Mağdur müslümanlara düşen her seferinde ihbar etmeleri; İslami medyaya düşen de haber yapmaktır.

Akıncı Gençlik

BU HABERLER DE VAR!

Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon

Çin Kominist Partisi ajanları Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini bastırıp sindirmek için dünyanın her yerine ajanlarını …

Mısır El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde Uygur Türklerine Baskın

Mısır’da El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde öğrenim gören Doğu Türkistan Uyruklu Uygur Öğrencilerin bir …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com