Cuma, 18 Ağustos 2017

Mücahitler Çin Karakolunu Bastı ; 7 Ölü

Mucahitler-Cin-Karakolunu-Basti

 

66 yıldır Komünist Çin işgali altında bulanan Doğu Türkistan’da kızıl zulüme olan öfke günden güne büyümeye devam ediyor. Yarım asırda  35 milyon Doğu Türkistanlı Müslümanı katleden Çin , bu  katliamların karşılığını acı bir şekilde ödüyor

 

1949 ‘da Doğu  Türkistan’ı işgal ettikten sonra  büyük katliamlara imza atan ve her türlü insanlık suçunu işleyen  Çin ,   Doğu Türkistan’daki  karakollarından  kötü haberler  almaya devam ediyor . Özelliklede binlerce Doğu Türkistan’lı Müslümanın  katledildiği  2009  Urumçi   katliamından sonra Doğu Türkistanlı mücahitler tarafından Çin   karakollarına karşı gerçekleştirilen   saldırı sayısında     ciddi bir artış oldu .

 

En son olarak  ,  18 Ağustos Salı günü Doğu Türkistan’ın Hoten ilinde ki Çin karakoluna  bir saldırı gerkçekleştirildi. Akşam saatlerinde Uygur bir mücahit tarafından gerçekleştirilen saldırda 7 Çinli Polis öldürüldü .

7 Çinli polisi öldüren Uygur mücahit karanlıktan faydalanarak izini kaybettirmeyi  başarırken , saldırı sonrası  zayıf kalan Çin istihbaratı , olay sonrası  bölgedeki Doğu Türkistanlı Müslüman halkı   ,tehdit ederek  Uygur mücahidi arama çalışmalarına dahil etti.

 

Arama çalışmalarının sonucu herhangi birşey elde edemeyen Çin istihbaratı, Doğu Türkistan sokaklarında  ve caddelerin de  kimliğini tespit ettiği  ve başına ödül koyduğu  Uygur mücahidin , fotoğraflarının ve bilgilerinin yer aldığı bildiriler dağıttı .

 

Saldırıyı gerçekleştiren Uygur mücahidi arama  çalışmalarından şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadığı ve arama çalışmalarının devam ettiği gelen haberler arasında .

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com