Pazar, 20 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati’nden Yeni Video: ” Gariplere Müjdeler Olsun 4 ”

Türkistan İslam Cemaati Partisi

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve son zamanlarda Doğu Türkistan’da İşgalci Çin’in güvenlik birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar ile adından sıkça söz ettiren  Türkistan İslam Cemaati, Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

1996’da Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 14 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine  karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor

Son zamanlarda İdlip , Cisr Eş Şuğur , Ziyare , Karakur , Miyşek  , Tel Hattab, Muhembil gibi önemli yerlerin  fetihlerinde rol alan  Türkistan İslam Cemaati , medya merkezi İslam Awazı aracılığıyla  ”Gariplere Müjdeler Olsun” serisinin 4 .’sünü yayınladı .

Gariplere Müjdeler Olsun 4 , son zamanlarda gerçekleştirilen  büyük fetihlerden biri olan   Cisr Eş Şuğur ‘un fetihi öncesi hazırlıkları ile  ve fetih görüntüleri ile başlıyor .

En son fetih edilen bölgelerin görüntülerine ve Cundul  Aksa mücahitlerin konuşmaları ile devam eden Gariplere Müjdeler Olsun 4 ,  Mayıs ayında şehit (inşeAllah) olan cemaatin komutanlarında Ebu Rida’nın esir alınan şebbihalar başındaki konuşması ve cemaatin içinde ki arap bir mücahidin konuşması ile son buluyor .

 

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı    ”Gariplere Müjdeler Olsun 4 ”  adlı videoyu ilginize sunar ;

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamını anlatan video serisini yayınladı

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamı 1 – life of the mujahien 1 videosunu yayınladı.  Doğu Türkistan’da …

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com