Pazar, 20 Ağustos 2017

Çin Yakalayamadığı Şüpheli Uygur’un Ailesinden 18 Kişiyi Tutukladı

Doğu türkistan

 

66 yıldır Komünist Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’da kızıl zulüm her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor . İşgalci Çin Doğu Türkistan ‘da 1 asırda milyonlarca Müslümanı katlederken milyonlarcasınıda demir parmaklıkların arkasında yaşamaya mahkum etti .

 

Geçmişte birçok Doğu Türkistanlı Müslümanı hapse mahkum eden İşgalci Çin’in, günümüzde sudan sebebler ile tutukladığı Doğu Türkistan’lı Müslüman  sayısının 300 bini aşkın olduğu tahmin ediliyor

 

İşkencesi ile ün salmış olan Çin’in, hapishaneleri Doğu Türkistanlı müslümanlar için tam bir çile hane niteliğinde. İşgalci Çin ,tek kişilik hücrelerde tuttuğu , ve hapisden çıkana dek hiç bir yakını ile görüşmesine izin vermediği Doğu Türkistanlı müslümanlara  akla hayale gelmez ağır işkenceler uyguluyor.  Doğu Türkistanlı müslümanlardan bazıları bu işkenceler altında can veriyor

 

Ağır işkenceler etmekle yetinmeyen İşgalci Çin tutukladığı Doğu Türkistanlı müslümanları  ekonomik çıkarı için kullanıp organlarını , kendi vatandaşlarına satıyor .

 

Tüm bunlarlada yetinmeyen Çin,  Doğu Türkistanlı müslümanların arasında ölümcül hastalıkları yaymak için , tutukladığı ve daha sonra serbest bıraktığı Uygur müslümanlara Aids gibi bulaşıcı ve ölümcül hastalıkları aşılayor.

İşgalci Çin’in işkence merkezi olan hapishanelerinde tüm bunlar olurken, Doğu Türkistan’lı müslümanlar için ölüm tutsaklıkdan daha sevimli bir hale geliyor ve Uygur bir Müslümanın hapse düşmesi başına gelebilecek en büyük felaketlerden biri oluyor .

 

Ama malasef  işgalci Çin her yeni günde Doğu Türkistanlı Müslüamanları sudan sebebler ile tutukluyor .En son olarak   Çin ,22 Ağustos Cumartesi günü,  Doğu Türkistan’ın   Hoten ilinde 18  Müslümanı tutukladı.

 

Çin’in  18 Doğu Türkistanlı Müslümanı tutuklamasının sebebi ise ,  1 gün önce haberini  girdiğimiz 7 Çinli polisi öldüren Uygur mücahidin  yakın akrabası olmaları ve  başına ödül konulmasına rağmen Uygur mücahidin yakalanamamasıdır .

 

İşgalci Çin’in  bu uygulaması bir ilk değil , Çin  daha öncede buna benzer akılamaz uygulamalar gerçekleştirmişdi .  Çin  9 Eylül  2014 ‘de  , Hizbut Tahrir üyesi olmakla suçladığı Uygur gencin ,1 ay geçmesine rağmen yakalanmamasından dolayı  evini yıkma kararı almıştı .

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

 

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com