Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Cunud-uş Şam Komutanı Ebubekir Şişani’den Türkistan İslam Cemaati’ne Övgüler

Cunud'uş Şam türkistan ,islam cemaat,

 

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve son zamanlarda Doğu Türkistan’da İşgalci Çin’in güvenlik birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar ile adından sıkça söz ettiren  Türkistan İslam Cemaati, Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

1996’da Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 14 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine  karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor

Son zamanlarda İdlip , Cisr Eş Şuğur , Ziyare , Karakur , Miyşek  , Tel Hattab, Muhembil gibi önemli yerlerin  fetihlerinde rol alan  Türkistan İslam Cemaati için  Şeyh Abdullah El Muheysini’den  sonra , Cunud-uş Şam komutanı Ebubekir Şişani’de  övgü içerikli bir konuşma yaptı

 

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı olarak   Cunud-uş Şam komutanı Ebubekir Şişani’nin konuşmasının  türkçe tercümesini ilginize sunarız ;

 

Türkistanlı  kardeşlerimiz bugün Şam’dalar , hepsi çok  güzel kardeşlerimiz, onların hepsi  çok takvalı  kardeşlerimiz. Allah’a hamd olsun  Cisruş Eş Şugur’un fethinde biz bu kardeşlerle birlikte hareket ettik. Bu kardeşlerimizi  düzenli bir şekilde her tarafta iş gördüler , her tarafa yetiştiler.

 

Allah’a yemin ederim ki; sadece bu kardeşler dört bir  taraftan saldırıp girdiler. Cisruş Eş Şugurda kafirlerin  çoğunu Uygur kardeşlerimiz öldürdü. Maşallah, bütün Uygur kardeşler çok iyi iş görüyor. Allah’a hamd olsun Allah  Türkistanlı kardeşlerimizden razı olsun.

Ey Müslümanlar sizlerde Şam cihadına gelin , Türkistan İslam Cemaati’ndeki kardeşlerimize katılın.Allah’a yemin ederim ki ben kendi gözlerimle gördüm. Ben kendim bu kardeşlerim ile  birlikte Allah için ribatda bulundum.

Allah’a hamd olsun bu çok güzel  bir cemaat, kardeşlerin hepsi çok güzel Müslümanlar. Bismillah deyin, bu kardeşlerimize katılın.

 

Bu kardeşlerin yanına gelin ve  kendiniz  görün. Kim ne derse desin , kulak asmayın. Gelin görün, kimse sizi zorlamıyor. Allah’a yeminler olsun ki; buraya gelen pişman olmaz. Burada cihad ameli yapılıyor. Buradakiler gerçek cihadı gerçekleştiriyorlar.

Buradaki bütün ribatı Türkistan İslam Cemaati’ndeki bu kardeşlerimiz  tutuyor. Bismillah deyin! Gelin!

Cunud-uş Şam Komutanlarından Ebubekir Şişani

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Suriye rejiminin casus uçağını düşürdü

Türkistan İslam Cemaati / Partisi, Suriye rejimine ait casus uçağını lazkiye yakınlarında düşürdü.  Düşürdüğü uçağın …

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamını anlatan video serisini yayınladı

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamı 1 – life of the mujahien 1 videosunu yayınladı.  Doğu Türkistan’da …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com