Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati Mücahidesi Ümmü Abdullah’ın Hicret Hikayesi

 

Türkistan İslam Cemaati/ Partisi

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve son zamanlarda Doğu Türkistan’da İşgalci Çin’in güvenlik birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar ile adından sıkça söz ettiren  Türkistan İslam Cemaati, Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

1996’da Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 14 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine  karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını  da Suriye’ye gönderiyor.

 

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistanlı kardeşlerimiz  bu kutlu  yolda birçok sıkıntı ile karşılaşıyor

Bir nebzede olsa  bu kardeşlerimizin  çektiği sıkıntıları sizlere aktarabilmek için Türkistan İslam Cemaati’nin arapça olarak yayınladığı Türkistan El İslamiyye’ dergisinden türkçeye  çevirdiğimiz ”Müslime Bacı  Hicret Hikayesini Anlatıyor ” başlıklı yazıyı Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı olarak  ilginize sunarız ;

 

 

”Müslime Bacı Hicret Hikayesini Anlatıyor”

Günümüzde bazı insanlar dinlerinden ötürü katlediliyorlar. Bu yüzden onları ailelerinde ve tanıdıklarından uzaklarda dağlarda ve mağaralarda bulursun. Dinlerini yaşayabilmek için tağutların baskısından kaçtıklarını ve tüm zorluklara rağmen Allah yolunda cihad ettiklerini görürsün.

Yüce Allah’tan onlara yardım etmesini, şehitlerine rahmet etmesini ve onları
affetmesini diliyoruz. Ben Doğu Türkistanlı bir kadınım. Beş kız kardeş arasından Allah beni seçti ve bana kendi yolunda hicreti nasip etti. Ben Türkistan’da iken fakir değildim.

Aksine güzel bir evimiz ve iyi model bir arabamız vardı. Benim hicretim yaşam şartlarından dolayı değildi. Bilindiği üzere memleketimizin her tarafında olan yasaklar yüzündendir.

İşgalci komünistler bizim inançlarımıza göre yaşamamıza ve İslami anlatmamıza müsaade etmemektedir. Hatta bizi, onların İslam’dan tamamen uzak olan düşünce yaşantılarını benimsememize zorluyorlar.

Bizim memleketimize yerleşen işgalci kafirlere her türlü özgürlük ve ayrıcalık tanınmakta yerli halka ise idam ve zindanlar ile kendi memleketleri dar edilmektedir.

Bütün bunlar beni bu zulümden kurtulmak için çıkış yolları aramaya sevk etti. Ben dünyanın her tarafında Müslümanların katledildiklerini ve hiç kimsenin bu durumu önemsemediğini görüyordum.

Allah Teala şöyle buyuruyor: ‘Müminler ancak kardeştir.’ (Hucurat:10)
Rasulullah (sav) de şöyle buyurmuştur: ‘Birbirlerini sevmeleri, birbirlerine merhamet etmeleri ve şefkatleri hususunda müminlerin misali bir cesedin misali gibidir. Onun bir organı hastalanacak olursa cesedin diğer kısımları uykusuz kalmakla ve ateşi yükselmekle ona katılır.’
(Sahih-i Müslim, hadis no: 6529).

İşte bu müminleri sevinç ve kederde bir bütün haline getiriyor.
Dört çocuğumuzu da yanımıza alıp Şam topraklarına gitmeyi kocamla kararlaştırdık. Allah Subhanehu, sual olunmayan hikmetiyle bana hastalık gönderdi ve iki ay hastanede yattım. İyileştikten sonra başka bir yere gittik ve kolay bir çıkış yolu aramaya başladık.

Tekrardan hastalandım. Bu sefer Allah’ın yardımıyla ayakta durabildim. Kendisi yolunda hicret ettiğimiz Allah Subhanehu bizi yalnız bırakmayacaktı. Biz bu mekanda çok fazla kaldık. Eşimden beni bırakıp gitmesini yapabiliyorsa çocukları da götürmesini istedim.

Cihad meydanlarının bizden çok ona ihtiyacı olduğunu ve onun cihaddan geri kalmasına sebep olmak istemediğimi söyledim. Eşim ban cevaben dedi ki, ‘ Şayet Allah bizim sözümüze sadık kaldığımızı görürse bizi hedefimize ulaştıracaktır.

Birkaç gün sonra bize çocuklarımızdan ikisi için bir çıkış yolu olduğu haberi geldi. Ancak Allah’ın hikmeti onlar çıkmaya muvaffak olamamıştı. Dokuz gün sonra geri döndüler. Bu durum bizi gerçekten çok üzmüştü. Kısa bir müddet sonra bütün aile fertleri için bir yol bulunduğu haberi geldi. İlaçlarımı yanıma alarak yola çıktık.

Allah’ın fazlıyla hastalığımın şiddetli ağrıları tekrardan meydana gelmedi. Çünkü Allah bizi terk etmemişti ve terk etmeyecekti de. Bir gece boyunca uzun bir mesafeyi yürüyerek gittik. Maneviyatımız çok yüksekti. Bir arada
olmanın sevinciyle çok mutluyduk.

Hicrette bazı zorluklar olmazsa olmazdır. Ancak insan kendi tabiatından ötürü rahata meyillidir. Bizim izzetli Şam topraklarına hicretimiz yedi ay sürmüştü. Hedefimize vardığımızda bizi karşılamak için gelen mücahidleri görünce çok çok mutlu olduk. Onları ilk kez görüyor olmamıza rağmen bizi çok etkilediler. Biz akrabalarımızla karşılaşmayı beklerken Allah bize Onları göndermişti.

Buraya ulaştıktan bir müddet sonra eşim cemaatin eğitim kampına gitti. Ben ise eşimin eğitimi bitene kadar kadınların misafirhanesinde kaldım.
Ben şu anda çok mutluyum çünkü tüm beklentilerimi elde ettim. Cihad topraklarına hicreti işitenler durumu tersine zannediyorlar ve var olan gerçeğin dışında şeyler hayal ediyorlar.

Ben burada çok rahatım ve özgürüm. Çocuklarımı İslam Şeriatının öğretildiği medreseye gönderiyorum. O şey ki Doğu Türkistan’da bize haram kılınmıştır. Ey kardeşlerim! Fertlerinin Allah’a özgürce kulluk yapabildiği ve Allah’ın kelimesinin yüce olması için çalıştığı erkeklerinin cesur; kadınlarının iffetli, temiz ve güvenilir olduğu bir cemaati nerde bulabilirsiniz? İşte bu istenilen topluluktur.

Ben Allah’a çok hamd ediyorum ki; beni bu topluluğa ulaştırdı, eşimi mücahid ve çocuklarımı da ilim talebesi kıldı. Son olarak Allah’tan kendi yolunda uğraş veren ve sıkıntılar çeken kullarına rahmet etmesini. Onları bağışlamasını ve onların şehadetlerini kabul etmesini diliyorum.

Veselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve berekatuhu.
Yazan : Ümmü Abdullah El Turkistani
Çeviri : Eymen Hamza
Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajans

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Türkistan İslam Cemaati Rejim Milislerini ATGM Füzesiyle Vurdu

Muhalif gruplardan Türkistan İslam Cemaati Rejime ait tankı ATGM füzesiyle vurdu. ( İslah Haber ) …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com