Salı, 27 Haziran 2017

İşgalci Çin Doğu Türkistanlı 6 Müslümanı Katletti

Doğu Türkistan

 

Yarım asırda 30 milyonu aşkın  Doğu Türkistanlı Müslümanı  katleden  İşgalci Çin ,   Doğu Türkistan’daki  yeni katliamlarına hız kesmeden  devam ediyor .

 

Bölgeden gelen en son haberlere göre  ,  Doğu Türkistan’ın kurgan Tacik  bölgesinde ki Datong köyünde ”Yurtdışana çıkıp cihadi eğitim aldıktan sonra geri döndüklerine dair istihbarat aldıklarını” iddia eden işgalci Çin polisi  ” terör saldırısı planlama suçuyla” Doğu Türkistanlı Müslümanlardan oluşan  8 kişilik bir gruba baskın yaptı.

 

Baskında ,    yargısız infaz edilen  8 Doğu Türkistanlı Müslümandan 6 tanesi  öldürülürken  2 taneside yaralandı .Bu katliam sonrası   Çin Polisi  tarafından   göstermelik bir kaç fotoğraf yayınladı . Çin’in yayınladığı fotoğraflardan bir tanesinde   suç unsuru olarak  birkaç bıçak ve baltanın  gösterilmesi ise dikkat çekici idi .

(Çin polisinin ”Baskında ele geçirilen  suç unsurları”  başlığı ile yayınladığı fotoğraf )

Doğu Türkistan

 

66 yıldır Komünist Çin işgali altında ki Doğu Türkistan’da işlenen bu katliamlara ,gerek İslam alemenin gerekse dünyanın sessiz  kalması , Çin’in Doğu Türkistan’da   gerçekleştireceği   katliamlarda veya çıkaracağı  yeni yasaklarda hiçbir endişe duymamasını sağlıyor ve Doğu Türkistan için durum her yeni günde daha kötü bir hal almaya devam ediyor.

 

Kaynak ; Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com