Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati’nin Küçük Mücahidi ”Kurban ”

 

Türkistan İslam Cemaati'nin Küçük Mücahidi ''Kurban ''

Öncü isimlerin yıllar önce atmış oldukları cihat tohumları ,Allah’in izniyle bugün İslam dünyasının dört bir tarafında filizlendi ve meyve vermeye başladı .İslam Ümmeti gasp edilmiş topraklarının ve haklarının barışçıl gösteriler ile iki yüzlü batının vicdanında sığınarak geri alınamıyacağını anladı . Allaha hamd olsun ki bugün Müslümanlar, kanayan yaralarını kendisi gibi bir beşerin ideolajisi olan demokrasi putu ile değilde nebevi bir metod olan cihat ile sarmaya başladı

 

Böylece Allah ümmete Afganistan ,Bosna, Çeçenistan Irak ve son olarak da 2012’de Şam cihadını nasip etti . Şam  dünyanın dört bir tarafından gelen Müslümanlar ile dolup taştı. Şam’a hicret eden Mülsümanların arasında en dikkat çekici olanlardan biride Doğu Türkistanlı Müslümanlar idi
Doğu Türkistanlı Müslümanlar kendi gibi mazlum olan Suriye’deki Müslüman kardeşlerine yardım etmek , ümmetin hasretini çektiği Raşidi – Hilafetin tekrardan ikame edilmesi ve yarın kendi memleketlerinde kutuluşun anahtarı olacak cihadın en baştaki azığı olan askeri ilimleri alabilmek için Şam topraklarına hicret ettiler.

 

Bu hicret için birçok sıkıntıya göğüs gerdiler. Çin’in geçiz güzergahlarında ki ülkelerin her birine ajanlarını yerleştirdiğini   ve yakalandıklarında en iyi ihtimalle 20 seneyi aşkın hapis yatacaklarını bildikleri halde küçük çaplı bir servet harcıyarak 10 ülke aşarak hicret ettiler

 

Evinden çıktığında ufak bir para harcıyarak ,bir kaç saat sonra Şam cihadına katılma imkanı olduğu halde bu kutlu cihatdan yüz çevirenlere inat, binbir sıkıntı ile hicret ettiler .

 

 

Hicret sonrasında bu kardeşlerimiz ,Afganistan ‘da olduğu gibi Suriye cihadında da en ön safta gayretli bir şekilde mücadele ettiler ve onların eliyle Suriye’de bir çok yerin fethi gerçekleşti

 

 

Allah kendi dini için gayretli olan bu kullarının çabalarını karşılıksız bırakmadı .Allah onları Suriye’nin mazulum halkına sevidirdi , bölgedeki birçok cemaatin hayranlığını  kazandılar . Kısa zamanda Suriye’de büyük işler başararak büyük bir cemaat haline geldiler.

 

 

Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin gerek hicretleri adına gerekse hicret sonrası gayretleri adına yukarıda anlatmaya çalıştıklarımz ise sadeleştirilen bir öykünün özetidir . Bütünü ile anlatabilmek ise bir kaç ciltlik bir kitap gerektirir . Bunun yerine tüm bu gayretlerin temsili olarak , Türkistan İslam Cemaat’nin Afganistan ve Suriye kollarında cihat etmiş bir kardeşimizin ,Çanakkale’nin kınalı Hasanı’nı hatırlatacak bir  anısını sizler ile paylaşalım inşeAllah .

 

Türkistan İslam Cemaati’nin Küçük Mücahidi ”Kurban ”

 

” Sene 2010 ve Allah bana köklü bir cihad cemaati olan Türkistan İslam Cemaati saflarında , geceleri uzun uzun hayalini kurduğum Afgan cihadına katılmayı nasip etti . 2 senem Afganistan’ın izzetli topraklarında Haçlı askerleri ve onların yerli işbirlikçilerine karşı mücahit kardeşlerimle beraber cihat etmekle geçti . Afganistanda geçirdiğim 2 . senenin sonunda Allah bu ümmete Şam cihadını nasip etti .

 

İçinde bulunduğum cemaat de dahil bir çok cemaat Suriye’ye mücahitlerini göndermeye başlamıştı . Bu durum bende , birçok hadis ile övülmüş olan Şam cihadına katılma isteğini doğurdu.Bu isteğimi cemaatin büyüklerine ilettim ve kabul görüldü.

 

Şam cihadına katılabilemek için Afganistan’dan ayrıldık ve uzunca bir müddet yolculuk ettik.Suriye’ye az bir yol kala Şam cihadına katılabilmek için bizden çok daha fazla para harcamış ve bir hayli yolculuk etmiş olan Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz ile buluştuk ve yolculuğumuza bu kardeşlerimiz ile devam ettik .

 

Sayımızın çoğalması sebebi ile araç değiştirmiş ve uzun bir minübüs ile yolculuğumuza devam etmeye başlamıştık . Tam bu esnada minibüsün koridorunda koşuşturan 5-6 yaşlarında Doğu Türkistanlı bir çocuk dikkatimi çekti .Çocuğun koşuşturması minübüs şöförünün dikkatini dağıtıyordu .

 

O an bu çocuğun bir kazaya sebebiyet olacağını düşündüğümden ” Çocuğun annesi babası kimse yanına alsın” diye seslendim . Bunun üzerine Doğu Türkistanlı bir kardeşimden hiç bir zaman unutamıyacağım o cevap geldi . ” Abi o çocuğun annesi ,babası Doğu Türkistan’dadır , o önce Allah’a sonra bana emanetdir .Onun adı Kurbandır. O Allah yoluna adınmış bir kurbandır’

 

O an gözlerim doldu , boğazım düğümlendi ve hiçbir şey söylüyemedim . Daha sonra minik Kurban’a dikkatlice baktım ve farkettim ki saçları ve elleri kınalı idi .SubhanAllah !! Annesi ve babası onu güzel bir islami eğitim alması ve bir mücahit olması için Allah yoluna  adamışdı.

 

Daha sonra Kurban’ın emanet edildiği kardeşime sordum, Peki annesi babası neden gelmedi ? Kardeşi ” Onların imkanın olmadığını ve bu sebeble sadece çocuklarını gönderebildiklerini” söyledi

 

Kurban’ın bu muhteşem hikayesi kalbimde ona karşı büyük bir sevginin  oluşmasına neden oldu . Onu mutlu etmek için yanımda bulunan çikolatadan ikram ettim . Ama Kurban anlamsız bir bakış atarak çikolatayı geri çevirdi . Bu durum çok garibime gitti , kendimce ilginç ama herhalde tatlı şeyleri sevmiyor dedim .
Daha sonra bir yerde mola verdik . Gözüm Kurban’ın üzerindeydi, sürekli onu izliyordum . Birden Kurban masanın üstünde ki çay şekerlerini yemeye başladı .O an tekrardan gözlerimi dolduran bir ayrıntıyı fark ettim, Kurban hayatı boyunca hiç çikolata yememişti . Bu sefer zorlada olsa çikolatadan ufak bir parça bölerek Kurban’a yedirdim . Çikolatanın tadını alan Kurban büyük bir iştahla çikolatanın geri kalanını da yemeğe başladı .

 

 

Tekrardan yolumuza devam ettik ve bir kaç gün sonra Allah’a hamd olsun Türkistan İslam Cemaati’nin Suriye koluna katılabildik . Kurban cemaatin medresesine verildi ve tıpkı  anne ve babasının istediği gibi Allah yoluna adanmış bir kurban olarak eğitimini görmeye başladı .”
Haber Editörü : Ebu Yahya Et Turki
Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Türkistan İslam Cemaati Rejim Milislerini ATGM Füzesiyle Vurdu

Muhalif gruplardan Türkistan İslam Cemaati Rejime ait tankı ATGM füzesiyle vurdu. ( İslah Haber ) …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com