Cuma, 18 Ağustos 2017

Uygurlara Gurbette Çin’i Aratmamak

türkiye'de uygurlar

 

‘İnsanlar sadece iman ettik diyerek imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar? Andolsun ki biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır.’ (Ankebut:1-2)

‘Sizden öncekilerden adam getirilir, yerde onun için çukur kazılır, o çukura konulurdu. Daha sonra testere getirilerek kafasının üstüne konulur, iki parçaya ayrılırdı. Bu dahi onu dininden çevirmezdi. Eti kemiğinden ya da damarlarından demir taraklarla taranarak ayrılırdı. Bu dahi onu dininden çevirmezdi’ (Sahih-ul Buhari, 61. Bölüm: Menkıbeler, Hadis no: 3612)

Pek çoğunun dramı aynı…

Pek çoğunun hicreti aynı…

Pek çoğunun üzüntüsü aynı…

Subhanellah! Bir tarafta Rabbim Allah’tır dediği için hayallere sığmayacak eziyetler görenler, bir tarafta imanı en ufak bir eziyete dayanamayacak olan anında ahkâm kesen Müslümanlar…

Bir tarafta Doğu Türkistan Müslümanları bir tarafta Türkiye Müslümanları…

Biz Türkiye Müslümanları, İslam’ı babalarımızdan miras bulduk. Sahabeleri Mekke’de gördükleri eziyetleri çok etkileyici hikâyeler olarak duyduk. Medine dönemi savaşlarının çekilmiş filmlerini aksiyon filmi olarak gördük. Sonra şanlı tarihimizi, göğsümüz kabara kabara anlattık. Sonra da bizler peygamberlerin çocuklarıyız ve Allah’ın sevgili kullarıyız diyerek şımaran Beni İsrail gibi olduk.

Evet! Mübarek ümmetin, izzetli dedelerin şımarık çocukları… Sabah evden çıkarken kıyafet seçiminde beyni yorulan, on saat uğraşılıp yapılan on çeşit yemeğin her birine on kusur bulan şımarık çocuk…

 

1949’da Çin, Doğu Türkistan’ı işgal etti. bir sene içerisinde 4.5 milyon müslüman katletti. Dünyaya kapalı 66 yıl işgal süresinde duyunca bile insanın psikolojisini bozacak zulümler yaşandı. Sadece hayal edelim; hamile olan annemizin, eşimizin, ablamızın yaka paça götürülüp zorla bebeğinin aldırıldığını ve bebeğin en iyi ihtimal çöpe gittiğini, babanız kardeşinize elifba öğretirken polislerin eve dalıp babanızı bu yüzden tutukladığını, kızınızın eteği uzun diye tutuklandığını…

Aman dur! Dinlemeye dayanamıyorum, bizim oğlanın psikolojisi bozulacak!

Subhanellah! Bizim duymaya dayanamadığımız Doğu Türkistanlı müslümanlar yaşıyor. Onların çocukları bunları görüyor.

Rasulullah (sav) şöyle buyurmuştur: ‘Birbirlerini sevmeleri, birbirlerine merhamet etmeleri ve şefkatleri hususunda müminlerin misali bir cesedin misali gibidir. Onun bir organı hastalanacak olursa cesedin diğer kısımları uykusuz kalmakla ve ateşi yükselmekle ona katılır.’ (Sahih-i Müslim, hadis no: 6529)

Doğu Türkistanlılar dayanamadıkları bu zulümden kaçarak Türkiye’ye geldiler. Sahabelerin Mekke’de dayanamayıp Habeşistan ve Medine’ye hicret ettiği gibi. Türkiye’ye geldiler çünkü Türkiye halkı da onlar gibi müslüman ve Türkçe konuşan bir milletti. Çin’in yaptığı zulümleri Müslümanlara ve Türklere anlatacaklardı ve bir ordu Doğu Türkistan’ı kurtarmaya gidecekti. Onların hayalinde bu vardı.

Türkiye’de tanıştıklarına heyecanlı bir şekilde anlattılar. İnsanlar onları, Suriyeliler gibi bombalardan kaçanlar olarak gördüler. Bir çoğu eski elbise ve eşyalarını onlara vererek vazifemi yaptım havasına girdi. Kimisi sosyal medyada gündem yapmaya çalıştı. Kimisi başka bir şey yapmaya çalıştı. Bütün bunlar bir çözüm ve çare olmasa da hiç yoktan iyidir.

Hiç yoktan iyidir çünkü ‘hiç yoktan kötü’ olan da var. Sözleriyle hatta sadece bakışlarıyla dahi Doğu Türkistanlı muhacir kardeşlerimize gurbet içinde gurbet yaşatanlar da var.

‘Niye kaçıp geldiniz ki? Siz de savaşıp ölseydiniz! Erkekliğe sığar mı? Siz buraya gelerek orayı Çin’e bırakmış olmadınız mı? …’gibi uzayıp giden aptalca laflar, ahmakça sözler.

Senin ataların bin yıl önce bırakıp kaçtı öyleyse !!!

Bu Türkiye milleti, insanı hayrette bırakır arkadaş. Bilmişlik taslayıp ahkâm kesmeden önce bir dinle. Doğu Türkistan’daki durum nedir? Orda ne zulümler yaşadılar? Buraya niçin geldiler?

66 yıldır senin babaların 35 milyonluk Doğu Türkistan halkını, bir buçuk milyarlık Çin’e karşı yardımsız bıraktığı için şu an onlar, bir tek silah dahi bulamıyorlar. Ver silahı bak bakayım gidiyor mu gitmiyor mu?

Adamın ailesi zindanda, onun elinden gelen bir şey yok, gelmiş senden yardım istiyor. Sen pişkin pişkin ‘git sen de öl’ diyorsun.

Buraya kadar kendisine toz dokundurmayan İslami kimliğini öncelikli gören müslüman!

Baştaki ayet ve hadis sana tesir vermemişse senin için ayrıca bir şeyler söylemekten hayâ ederim.

‘Daha önceden Medine’yi yurt edinmiş ve gönüllerine imanı yerleştirmiş olan kimseler, kendilerine hicret edip gelenleri severler; onlara verilenler karşısında içlerinde bir çekememezlik hissetmezler; kendileri zaruret içinde bulunsalar dahi onları kendilerine tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden korunursa işte kurtuluşa erenler onlardır.’ (Haşr: 9)

 

Abdunnasır Türkistani

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com