Pazar, 20 Ağustos 2017

Pekin’de Çin Ordusu Askeri Tören Yaparken Yarkent’te Patlama Oldu

Çinde patlama

 

66 yıldır Komünist Çin işgali altında bulanan Doğu Türkistan’da kızıl zulüme olan öfke günden güne büyümeye devam ediyor. Yarım asırda  35 milyon Doğu Türkistanlı Müslümanı katleden Çin , bu  katliamların karşılığını acı bir şekilde ödüyor

 

1949 ‘da Doğu  Türkistan’ı işgal ettikten sonra  büyük katliamlara imza atan ve her türlü insanlık suçunu işleyen  Çin ,   Doğu Türkistan’daki  karakollarından  kötü haberler  almaya devam ediyor . Özelliklede binlerce Doğu Türkistan’lı Müslümanın  katledildiği  2009  Urumçi   katliamından sonra Doğu Türkistanlı mücahitler tarafından Çin   karakollarına karşı gerçekleştirilen   saldırı sayısında     ciddi bir artış oldu .

 

En son olarak 3 Eylül 2015 günü sabah saatlerinde  Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’ın Kaşgar iline bağlı Yarkent şehrinde patlama oldu. Patlamadan sonra çatışma meydana geldi. Çin polisi kırmızı alarm verdi.

 

Çin ordusunun Pekin’in Tiananmen Meydanı’nda resmi geçit düzenlediği vakte denk gelen patlama ve çatışmadan sonra Çin polisi, geniş çaplı tutklamalara başladı. Hoten, Aksu ve Turfan dahil pek çok yerde zırhlı araçlar ana yolları tutmuş durumda.

 

Kaynak: Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin hükümeti Doğu Turkistan’da bir caminin duvarlarına zorla Komünist Parti liderlerinin resmini astırdı.

Çin İşgal altında tuttuğu Doğu Türkistanlı ailelere her geçen gün baskıları dahada çoğaltıyor. Artık İbadethanelerin …

Doğu Türkistan’da Çocuklarımıza Zorla Çince Öğretiyorlar

Çin’in resmi Tengritagh haber sitesinin bildirdiğini göre 23 Ocak 2017’de Urumçi’de ÇKP.üst yönetimi ile sözde …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com