Pazar, 25 Haziran 2017

Zhengzhou’da Çatışma: 1 Çin Polisi öldürüldü Otellere Uygur Alınması Yasaklandı

Doğu Türkistan'da patlama

 

Çin ordusu Pekin’in Tiananmen Meydanı’nda resmi tören düzenlediği sırada Yarkent’te bir patlama olmuş ve ardından çatışma yaşanmıştı. Ancak Çin devleti uyguladığı sansürle bu konuda herhangi bir haberin dışarıya çıkmasına engel olmuştu. Aradan çok zaman geçmeden bir başka çatışma haberi Çin’in içlerinden geldi.

Pazartesi gecesi Çin’in Henan eyaleti Zhengzhou şehrinde saat 23.15’te Doğu Türkistanlı uygurlar ile Çin polisi arasında çatışma yaşandı. Gelen haberlere göre bir polis ve bir Uygur öldü. En az 2 kişi oldukları tahmin edilen Uygurlar ise arabayla kaçmayı başardı.

Çin Polisi, kaçanları yakalamak için ilanlar dağıttı. Herhangi bir yerde Uygur görenlerin hemen polise haber vermesi bildirildi. Ayrıca Zhengzhou şehir yönetimi bir karar çıkartarak otellere Doğu Türkistanlı Müslüman Uygurların kabul edilmesini yasakladı.

İşgalci Çin, 66 yıldır hakimiyeti altında tuttuğu Doğu Türkistan’da her gün Müslümanları katletmekte çıkarttığı kanunlarla Uygurlara hayatı dar etmektedir. Son zamanlarda Doğu Türkistanlı mücahidler, Çin’i yaptığı zulümleri durdurmazsa her türlü saldırıya hazırlıklı olması konusunda uyarmıştı.

BU HABERLER DE VAR!

Kazakistan, Dernek yöneticilerimizin ailelerine ‘’Canlı Bomba’’ iftirası ile G-87 kararı çıkartıyor.

  Doğu Türkistan İslam Derneği Basın Açıklaması Derneğimizin faaliyetlerinden rahatsız olan başta Çin Komünist Partisi …

Doğu Türkistan’da bıçaklı saldırı 5 ölü, 5 yaralı.

Doğu Türkistan’da bıçaklı saldırıya uğrayan 10 kişiden 5’inin öldüğü bildirildi. Hotan vilayetinin Pişan kasabasında bıçaklı 3 …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com