Cuma, 18 Ağustos 2017

GEZİ PARKINDA PKK İLE AYNI SAFTA OLAN RABİA KADİR, 2000 E YAKIN PKK’LI NIN ÖLÜMÜNDE SUSKUNLUĞUNU KORUYOR.

Rabia-Kadir-Gezi-Parkinda-PKK-ile-Ayni-Safta

Gezi parkı olaylarında, Uygurları Taksim’e çağıran Uygur Ajan Rabia Kadir, Türk askerlerinin Ölümlerine de sessiz. Paralel ve Rabia Kadir iş birliği PKK olaylarında da kendini göstermeye devam ediyor.

Gezi olaylarında tarafını seçen Uygur Ajan Rabia Kadir, bildiğiniz gibi yıllarca Çin Kominist Partisine hizmet etmişti. ÇKP den sonra PKK’ya da sevgi besleyen Ajan Kadir, bu sevgisini, Gezi parkı olaylarında Türkiye’de ki Uygurları Taksim Meydanına, Paralelcilerle beraber davet etmiş fakat bu konu basına yansıyınca da, haber sitesinden bu davetini kaldırmıştı.

GEZİ PARKI OLAYLARINDAKİ HABERİ HATIRLATMAK İÇİN SUNUYORUZ.  

Rabia Kadir Gezi Parkı Olaylarında Tarafını Seçti. Hakkını Kominizmden PKK’dan yana kullandı. Bilindiği gibi gezi parkı olaylarında PKK ve DHKP-C gibi kominist örgütlerde yer alıyor. Çin Komünist Partisinde yıllarca görev alan Rabia Kadir her ne kadar Amerikan Demokrasisine terfi etsede içindeki komünizm aşkını daha fazla gizleyemedi.

 

Türkiye’de ki Uygurları Taksim meydanında PKK ile beraber saf tutmaya davet etti.

 

Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin yapmış olduğu basın açıklaması aşşağıdaki gibidir…

– Basın Açıklaması –

RABİA KADİR’İN SİTESİNDEN GEZİ PARKI’NA                                                                                                                                      DESTEK MESAJI VERİLMESİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ…

Rabia Kadir’in sorumluluğu altındaki www.uyghuramerican.org adlı web sitesindeki forum bölümünde “İstanbol’diki Namayishni Qollayli” başlığında yayınlanan; “Türkiye’deki Uygurlar’ın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan eyleme katılmaları çağrısını içeren mesajın yayından kaldırılmamasını kınıyoruz.

Sorosvari Amerikan Milli Demokrasi Vakfı’ndan maddi destek alan bir grup azınlık Uygur’un ABD çıkarlarına uygun olarak hareket etmesini üzüntüyle karşılıyoruz. Tahrik edici ve İslam Dinine hakaret içeren bu politik mesajın yayından kaldırılacağını ümit ediyoruz…Bu konuda hem Rabia Kadir’i hem de Uygur-Amerikan Derneği yetkililerini İslam’a ve Türkiye’ye saygılı olmaya davet ediyoruz…

Diasporadaki Uygurları Türkiye aleyhine, Başbakan Erdoğan kışkırtan böyle bir  politik mesajın yayınlanmış olmasından dolayı Sürgündeki Doğu Türkistan hükümeti olarak “Ankara”dan özür diliyoruz.

Bu vesileyle Türkiye aleyhine yapılan yayınlara karşı diasporadaki Doğu Türkistanlıların daha hassas, daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Diasporadaki Doğu Türkistanlılar olarak Türk halkının birlik ve beraberliği, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü noktasındaki görüşlerimizi bu vesileyle kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz… 12.06.2013

D.T.S.H.

DOĞU TÜRKİSTAN SÜRGÜN HÜKÜMETİ

                Rabia Qadir’in Kontrolündeki Sitede Yayınlanan Türkiye, Erdoğan ve İslamiyet Aleyhindeki Mesajlar:

  1. 02-06-13, 06:07 #1

Unregistered Guest

Islambol (Istanbol) diki namayishni qollayli

Islambol (Istanbol) diki Islamchi Uyghur teshkilatliri istanboldiki namayishni qollimamsiler?
Erdogan bashchilighidiki molilar hokumranlighidiki hokumetke dimukirat yash libral turukler Istanbolda 3 kun boldi dehshet qarshiliq namayishi qiliwatidu. Yawropadiki Islamchi Uyghur mollilar gep qilmamsiler??? Dimkiratiyechiler bilen Islamchilar qandaq sharaitta bir – birliri bilen oz ara chushunup inaq yashiyalaydu?

02-06-13, 10:26 #13 Unregistered Guest

Namayishchilarning hemmisi kommunist emes. Erdogan undaq aldirap Ata Turk yolidin tanidighangha salahiti toshmaydu. Bir nersini qurmaq qiyin, buzmaq bek asan. Islamchilar buzushtin bashqini qamlashturalmaydighanlighini qayta-qayta ispatlap boldiUlar ozi yaqtumighan iddiyelerge ilmi jawap qayturidighangha qabiliyiti bolmighachqa gep tes kelsila ishtanni selip haywanlighini namayen qilidu. Islamchilar bilen kommunistlarning qaysi eskirekkin tang. Turkiyedek hemme adem halighan yolni tutalaydighan dimgrattiyeni islamchilar yoqitishqa urniwatidu. Meslen haraq ichish chekliniptu. Baghchini buzup magzingha aylandurushqa Turklerla emes medini dunyadiki hemme helq qarshi turidu. Buninggha elwette helq narazi bolidu.

NOT : FOTOĞRAFLAR TEMSİLİDİR …

Doğu Türkistan Bülteni/HABER MERKEZİ

 

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com