Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati’nden Ebu Zuhur’un Fethi Hakkında Beyanat

TürkistAN İSLAM CEMAATİ

 

Doğu Türkistan ,Afganistan -Pakistan ve Suriye’de gerçekleştirdiği etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati  Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

Son zamanlarda Suriye Kolunun gerçekleştirdiği fetihler ile adından sıkça söz ettiren Türkistan İslam Cemaati , en son olarak 8 Eylül , Salı  günü  Nusret Cephesi ile gerçekleştirdiği ortak operasyon ile Ebu Zuhur  askeri hava üssünün  fethini gerçekleştirmişti .

Türkistan İslam Cemaati’nin medya merkezi   İslam Awazı (Sesi)  ,   bugün  Ebu Zuhur’un fethi  için arapça  bir beyanat yayınladı .

Türkistan İslam Cemaati

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı olarak  ”Ebu Zuhur’un Fethi”  adlı beyanatın tercümesini takipçilerimizin ilgisine sunarız ;

Bismillahirrahmanirrahim

Allah buyurmuştur ki: ‘Onlarla savaşın ta ki; Allah sizin ellerinizle onları azaplandırsın, onları rezil etsin, onlara karşı size yardım etsin ve mümin bir toplumun göğsüne şifa versin’ (Tevbe:14)

Allah Azze ve Celle’nin Türkistan İslam Cemaati’ndeki mücahid kardeşlerinize nusret ve fetih vermesiyle Ebu Zuhur havaalanının fethi gerçekleşti. Bu fethin tüm İslam ümmetine ve özellikle de Şam ehline mübarek olmasını temmeni ediyoruz. Biz bu sevinci sizlerle paylaşıyoruz, onlar bizdendir biz de onlardanız.

 

Bizler biliyoruz ki Nusayrilerin bu askeri havaalanlarından uçaklar gönderme suretiyle şehirlere attıkları varil bombalarıyla Şam ehli çok acılar tattı. Bunlar yüzünden Şam ehlinden olan pek çok müslüman aile, çocuk ve kadın can verdi. Biz, sizlerin İslam’da kardeşleriyiz. Şam topraklarındaki son karış toprağın Nusayri ve Rafizi pisliklerinden temizlenmesine kadar sizinle birlikte duracağız.

Allah’tan isteriz ki; bize hakkı savunmayı ve hak üzere kalmayı nasip etsin, ihlaslı olmayı ve şehit olmayı bize nasip etsin, bize yardım ve imkan versin. Çünkü cihad için iki seçenek vardır: Ya nusret ya da şehadet.

Hicri: 25/11/1436 Perşembe

Çeviri : Eymen Hamza

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Türkistan İslam Cemaati Rejim Milislerini ATGM Füzesiyle Vurdu

Muhalif gruplardan Türkistan İslam Cemaati Rejime ait tankı ATGM füzesiyle vurdu. ( İslah Haber ) …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com