Çarşamba, 16 Ağustos 2017

İşgalci Çin ,Doğu Türkistanlı Müslümanlara Hacda Bağlılık Yemini Ettiriyor.

 

İşgalci Çin ,Doğu Türkistanlı Müslümanlara Hacda Bağlılık Yemini Ettiriyor.

İşgalci Çin’in Doğu Türkistanlı Müslümanlara karşı akıl almaz  uygulamaları tüm hızıyla devam ediyor.

2015 senesinin başlarında  cami önlerinde  Uygur ; imam , memur ve örencilerin  kişiyi dinden çıkaran ve Çin  Komünist Partisi’ne  övgüler düzen  sözler eşliğinde ,  toplu olarak   zorla  dans ettirilme görüntülerine  şahit olunmuştu.

Çin’in Doğu Türkistanlı Müslümanlara  zorunlu kıldığı  bu aşşağılık uygulamalara   gerek dünyadan , gerekse  İslam aleminden  herhangi bir tepki gelmemesi , Doğu Türkistanlı Müslümanlar için  bu tür yeni uygulamaların kapısını aralıyor.

En son olarak  İşgalci Çin , hac ibadetlerini yerine getirmek için Mekke’ye giden Doğu Türkistanlı Müslümanlara  ,kaldıkları otellerde   Çin’in kızıl bayrağı önünde  Çin Komünist Partisi’ne  ” Bağlılık ve sadakat yemini” ettirdi .

 

İşgalci Çin bu küstahlığını resmi  haber ajansından  , ”Uygur hacı adayları Mekke’de kaldıkları otellerde   Çin’in   bayrağı karşısında Çin’e sadakat yemini  etmekten geri durmuyorlar ve kutsal topraklarda dahi devletlerini unutmuyorlar ” başlığı ile basına servis etti.

.

 

Bu uygulama Uygur Müslümanlar için kızıl Çin zulmünün,  sadece Doğu Türkistan ile sınırlı olmadığını ve dünyanın her yerinde dolaylı veya direk olarak sürdüğünü kanıtlar nitelikte .

Aslında Doğu Türkistanlı Müslümanlar için  Çin işgali altında hac ibadetlerini yerine getirebilmekte belli başına bir zulüm demek.

İşgalci Çin  ,2006 yılından itibaren Doğu Türkistanlı Müslümanların serbestce hac yapmalarını yasaklayarak  , Çin Komünist Partisi’ne bağlı Çin İslam Cemiyetinin aracılığı ile sınırlı sayıda  kişinin hac ibadetini yapmasına izin veriyor. Bununla beraber işgalci  Çin, Doğu Türkistanlı Müslümanlara yüklü miktardaki ücret karşılığı hac ibadetlerini  yapmalarına izin veriyor .

Çin hac ibadetlerini yerine getirmek içi  Mekke’ye gitmeyi başaran Doğu Türkistanlı Müslümanların,  yıllar önce Suudi Arabistan’a hicret etmiş olan akrabalarını görmelerinede izin vemiyor.

Tüm bunlardan haberdar olan Suudi Arabistan yönetimi ise,  işgalci Çin ile geliştirdiği ticari ilişkileri bozmamak adına üç maymunu oynuyor

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com