Salı, 27 Haziran 2017

Türk Polisi Doğu Türkistanlı 15 Sığınmacıyı Tutukladı

 

 Türk Polisi 15 Doğu Türkistanlı  Sığınmacıyı  Tutukladı
Türk Polisi 15 Doğu Türkistanlı Sığınmacıyı Tutukladı

İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’da Müslümanlara sistematik bir şekilde uyguladığı katliam ve yasak politikaları sonucu Doğu Türkistan Müslümanlar için yaşanmaz bir hale geldi ve Müslümanlar  çareyi  , başta Türkiye olmak üzere  Doğu Türkistan’dan  başka bir ülkeye hicret etmekte buldu

Çin’in  pasaport vermediği Doğu Türkistanlı Müslümanlar   her türlü tehlikeyi göze alarak  kardeş ülke olarak gördüğü Türkiye’ye varabilmek için yollara koyuldu .

 

10’u aşkın ülke aşıp binbir türlü sıkıntı çekerek  ,büyük umutlar ile Türkiye’ye varmayı başaran Doğu Türkistanlı Müslüman kardeşlerimizden bazıları için, durum hiç de tahmin ettikleri gibi olmadı .

 

Bugün  akşam saaatlerinde  ,Doğu Türkistanlı  1 erkek, 3 kadın(biri 6 aylık, biri de 8 aylık hamile) ve 11   çocuk  kardeş ülke olarak gördükleri Türkiye’de tıpkı Doğu Türkistan’da olduğu gibi   sadece Doğu Türkistanlı Müslüman  olmaları sebebi ile tutuklanarak Kumkapı Yabancılar şubesine götürüldü .

 

Nöbetçi hakim veya yetkili kişilerin bu kardeşlerimizi  hemen bırakma yetkileri varken   böyle bir girişimde bulunulmaması, bu kardeşlerimizin  bayram tatili nedeniyle 10 gün boyunca Kumkapı’da tutulacağına işaret.

Aralarında 2 tane  hamile kadın ve 11 çocuğunda bulunuduğu  15  Uygur kardeşimizin ,sağlıksız bir ortam olan Kumkapı yabancılar şubesinde  hastalanmasından endişe ediliyor.

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com