Cuma, 18 Ağustos 2017

Çin, Mücahitleri Yakalamak Adına Doğu Türkistan’da Halka Zulmediyor

 

Doğu Türkistan

66 yıldır komünist Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da kzıl zulüm her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor.

18 Eylül  Cuma günü , saat 3:00 sularında ,  Doğu Türkistan’ın    Aksu ilinde ki Sogon kömür ocağında  Doğu Türkistan’ı istila eden Çinli göçmen ve polisler ile    Uygur mücahitler arasında ,  çatışma meydana gelmiş ve bu  çatışmalarda 30 ‘u aşkın Çin polisi  öldürülmüşdü .

Bu operasyonu gerçekleştiren  9 Uygur mücahitden 6 tanesi şehit (inşeAllah) ederken 3 mücahit ise Çin polisinden ele geçirdiği 2 adet Ak 47 ve 1000 mermi ile izini kaybettirmişdi .

Çin’e soğuk duş etkisi yapan  bu  olaydan sonra  Doğu Türkistan’ın Aksu ilinde  sıkı yönetim ilan edilmiş ve Çin  izini kaybettiren 3 mücahidi yakalamak için  geniş kapsamlı operasyon başlatmıştı. Bölgeden gelen en son haberlere göre Çin ‘in tüm bu  çalışmaları Uygur mücahitleri yakalamakta yetersiz kalınca,  Çin bölgedeki Müslüman Uygur halkı zorla mücahitleri yakalama operasyonlarına dahil etti .

 

Çin ,olayın gerçekleştiği Aksu ilinin Bay ilçesinde  yaşayan Uygur halkın   ellerine uzun sopalar vererek   mücahitleri yakalama çalışmalarına dahil etti . İşgalci Çin , bölgedeki Uygur hanım kardeşlerimizi   ise operasyona katılan  Çinli asker ve polislere  zorla  sıcak yemek yapmak ile görevlendirdi

Çin’in bu uygulamalarına karşı çıkan ,Doğu Türkistanlı Müslümanaları ise  para ve hapis cezası ile tehdit ettiği gelen haberler arasında .

Kaynk :Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com