Pazar, 25 Haziran 2017

Çin’in Guangxi Zhuang Bölgesinde 17 Ayrı Patlama :4 Ölü 30 Yaralı

Çin'in Guangxi Zhuang Bölgesinde 13 Ayrı  Patlama !!

 

1 Ekim 1949 Mao Zedung Çin’in  iç savaşını sona erdirmiş ve bağımsız Çin Halk Cumhuriyetini kurmuştu. O tarihten itibaren 1 Ekim Çin Cumhuriyet ve Bağımsızlık Bayramı olarak kutlanmaktadır. Geçmiş senelerde olduğu gibi Çin  1 Ekim 2015’de de bağımsızlık bayramını kutlamaya hazırlanıyor.

 

 

Çin Komünist Partisi  , geleneksel bağımsızlık  kutlamaları    öncesinde bir saldırı olmasından endişilendiği  için 28 Eylül Pazartesi günü  bir bildiri yayınlayarak ” Kutlamalar öncesi saldırı şüphesine karşı dikkatli olmaya çağırmış ve  bu saldırıların  28 Eylül ve 3 Ekim aralarından olacağından şüphelendiklerini ” belirtirek vatandaşlarını uyarmıştı

Bu bildiriden 2 gün sonra  ,30 Eylül  Çarşamba günü  sabah saatlerinde Çin’in güneyindeki  Guangxi Zhuang bölgesinde devlet kurumlarını hedef alan 17  ayrı patlama oldu .

 

Patlamalarda ilk belirlemelere göre 4 kişi ölürken  30 ‘u aşkın kişide  yaralandı . Bu  olaya dair gelişmeler oldukça  sizleri haber sitemizden bilgilendirmeye devam edeceğiz .

 

(Patlama Sonrası Olay Yerlerinden Çekilen Görüntüler )

Çin'de Patlama

 

1

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Kazakistan, Dernek yöneticilerimizin ailelerine ‘’Canlı Bomba’’ iftirası ile G-87 kararı çıkartıyor.

  Doğu Türkistan İslam Derneği Basın Açıklaması Derneğimizin faaliyetlerinden rahatsız olan başta Çin Komünist Partisi …

Doğu Türkistan’da bıçaklı saldırı 5 ölü, 5 yaralı.

Doğu Türkistan’da bıçaklı saldırıya uğrayan 10 kişiden 5’inin öldüğü bildirildi. Hotan vilayetinin Pişan kasabasında bıçaklı 3 …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com