Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati’nden Türkiyeli Müslümanlara Nasihat

 

Türkistan İslam Cemaati

2012’de , Afganistan’da şehadet eylemini gerçekleştiren Türkistan İslam Cemaati mücahidlerinden Nureddin El Kurdi’nin ”Türkiye’deki Kardeşlerimize Nasihat”  adlı videonun yazıya dökülmüş halini Doğu Türkistan Bülteni Hbaer ajansı olarak  ilginize sunuyoruz:

* * *

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd Bizleri karanlıktan aydınlığa ulaştıran, Âlemlerin Rabbi olan Allah’a, Salat ve selam Müminlerin önderi ve mücahitlerin komutanı olan Rasululla’ (sav), ehlibeytine, ashabı kiramına ehlibeytine ve onun yolunda giden müminlerin üzerine olsun.

Değerli ve kıymetli Müslüman kardeşlerim İnşallah sizlere buradan birkaç nasihat de bulunmak istiyorum. Bu gün İslam âlemindeki insanlar ne kadar görmezlik den gelse de, malum İslam âleminin çekmiş olduğu sıkıntılar gözümüzün önündedir. Gerek gasp edilmiş topraklarımız olsun, gerek kirletilmiş namuslarımız olsun. Gerek akıtılmış kanlarımız olsun, gerekse de yıkılmış olan İslam hilafetimiz. Yine bunun yanında zillete düççar edilmiş birçok esir kardeşimiz ve bacılarımız bulundukları küfür hapishanelerinden bizleri kurtaracak olan kardeşlerimiz nerededir diye bizlere seslenmektedir.

Yine aynı zamanda Akidesi ve ahlakı ifsad edilen her bir ümmet evladının kurtuluşu da boynumuzun borcudur. Bugün İslam toprakları gerek Yahudi haçlı ve Budist olan asli kafirler, gerekse de mürted ve münafık olan yerli kafirler tarafından sömürülmektedir. Yine bu topraklar bu kafirler tarafından işgal edilmiştir. Her bir İslam ümmetinin evlatları yine bu kafirler tarafından dinlerinden uzaklaştırılmıştır.

Geçmiş de Endülüs’ten Doğu Türkistan’a kadar, Çeçenistan’dan, Güney Afrika’ya kadar olan geniş İslam topraklarında, İslam dini hüküm sürerken bu gün bu topraklarda küfür kanunları hüküm sürmektedir. Bu küfrün başında Amerika, İsrail, Avrupa Birliği ve Nato devletleri gelmektedir. Bu küfrün liderleri bu topraklarda ki hâkimiyetlerini, kendilerini Müslümanım diye isimlendiren, ama gerçek de dinden çıkmış olan mürtet ve münafıkların elleriyle gerçekleştirmektedir. Bu gerçekse bizlere gerek yalan yanlış haberler, gerek boş diziler gerekse de yanlış sapıkça olan eğlence programları tarafından bizlere unutturulmuştur.

Elhamdulillahirrabbilalemin bu gün gene İslam’ın izzetini geri çeviren Allah’ın dinini yine hayata hakim kılan gerek Irak’ta olsun, gerek Afganistan’da olsun, Gerek de Pakistan’da olsun özellikle son bir buçuk ay önceye kadar Pakistan’ın Bano kentinde cezaevine yapılan operasyonda Müslüman kardeşlerimiz tarafından kurtarılan esir kardeşlerimizi ve bacılarımızı, Cezaevlerinde esaret den kurtaran Yine bu dini yeryüzüne yayan ve dirilten Allah azze ve celle’ye hamdu senalar olsun. Bu gün Kafirler bütün imkanlarıyla engellemeye kalkmış olsalar da. Ellerinden gelen her şeyi yapmış olsalar da.

Ölümü hayat dan daha çok seven Ahireti dünyanın önüne geçiren genci-yaşlısı, erkeği-kadını bu cihad safına katılmaktadırlar. Elhamdulillah bu şuurun farkına varan, muhakkak bu cihad saffına akın-akın gelmektedir. 15 yıldır bu şuur Elhamdulillah öncülerimiz tarafından yeryüzüne yayılmıştır. Bizlere ne kadar da unutturulmuş olsa, kafirler tarafından ne kadarda bizlere bu cihad bayrağının önüne bu cihad akımının önüne perde çekilse de. Elhamdulillah Allah azze ve celle bizlere şuurunu açıp bizleri bu konuda şuurlandırıp, cihad meydanlarına akın akın ulaşmaya ve bizleri bu cihad amelini gerçekten yeryüzüne yaymaya ve tekrardan bu bayrağı yeryüzünde dalgalandırmayı nasip eden ve kardeşlerimizle tekrar bir araya gelip bu dini yaymayı bize nasip eden Allah azze ve celle’ye hamdu senalar olsun.

Hz Ali Rha. Şöyle buyuruyor : “Cihad Cennet kapılarından bir kapıdır, Kim Cihadı terk ederse Allah azze ve celle ona zillet elbisesi giydirir.’’ Bu gün bu cihad yeryüzünde bu kadar dalgalanmışken tekrar yeryüzüne hakim olmaya çalışıyorken, tekrardan mücahitler bu cihadı, bu dini, tevhidi yeryüzüne yaymış ve çaba gösteriyorken. Buradan Cihadı unutmuş ve önemsemeyen kişilere

Allah’ın şu ayetini hatırlatırım: “Ey iman edenler size savaşa çıkın denildiği zaman neden yerlerinize çakılıp kalıyorsunuz. Dünya hayatını ahrete tercih mi ediyorsunuz. Fakat dünya hayatının faydası ahret hayatının yanında pek azdır. Eğer siz savaşa çıkmazsanız Allah sizi elem verici bir azab ile cezalandırır. Ve yerinize başka bir kavim getirir. Siz savaşa çıkmamakla ona hiçbir zarar veremezsiniz. Allah her şeye kadirdir.’’

Sevgili kardeşler, dünyanın geçici ve fani olan güzellikleri sizleri aldatmasın. Şeytan Sizleri dünyanın güzellikleriyle kandırmasın. Ölüm her zaman bizim ensemizdedir. Bizleri ne zaman bulacağı, ne zaman bizlere ulaşacağı hiçbir şekilde bilinmemektedir. Kardeşlerim vallahi bizler inşallah hayatımızı cihad beldelerinde değerlendirelim. Cihad meydanlarında değerlendirelim. Ölüm bize cihad meydanlarında gelsin, Cihad beldelerinde gelsin. Bizleri cihad beldelerinin haricindeki beldelerde çok ağar gelecektir. İnanın ruhumuzu bile teslim ederken belki çok ağar bir şekilde teslim edeceğiz. O yüzden hayatımızın geri kalanını gelin cihad meydanlarında değerlendirelim. Kardeşlerim inanın biz sizlere cihadın lezzetinin tadını anlatamayız. Düşünün önünüze çok süslü bir tabak içerisinde süslü bir yemek getirildi, ama bizler bunu bilmiyoruz, sizler bunu bilmiyorsunuz. Tatlı mıdır, ekşi midir, tuzlu mudur ya da acı mıdır? Bunu ancak tadarak bilebiliriz. Bu cihad da aynı böyledir. Bizler ancak bu cihad lezzetini tadarak anlayabiliriz. Ancak buralara gelip bu cihad amelinde bulunarak ancak buralara gelerek biz bu lezzeti tadabiliriz.

Kardeşler Allah azze ve celle bizlere bahsettiği gibi, Allah azze ve celle’nin kendisine en sevimli gelen İmandan sonra Cihad amelidir. Çünkü cihad ameliyle kafirler yeryüzünden defedilir. Bütün Müslüman kardeşlerimizin evlatları onların şerlerinde korunur. Arz onlardan temizlenir. Ellerindeki esir kardeşlerimiz va bacılarımız cihad ameliyle onların ellerinden kurtulur. Başta dediğimiz gibi Bu gün Pakistan’ın Bano kentinde bu cihad ameliyle kardeşlerimiz tarafından cezaevinden birçok esir kardeşlerimiz ve bacılarımız kurtarılmıştır. Bu sebeple Allah azze ve celle yolunda öldürülenlerin ecirlerini yükseltmiş onların derecelerini arttırmış ailelerinden eşlerinden dostlarından ayrıldıkları için onları teselli etmiştir. Allah azze ve celle şehitlere kimsenin hayal bile edemeyeceği büyük bir mükâfat hazırlamıştır. Bunu birçok yerde anlatmaktadır Allah azze ve celle. Yine Allah azze ve celle eşlerini terk ettikleri için şehitleri tertemiz olan hurilerle evlendirmektedir.

Buhariden gelen bir rivayette Rasulullah aleyselatuvesselam şöyle buyurmaktadır : “Cennetde yüz derece vardır. Bu yüz dereceyi Allah azze ve celle yolunda cihad edenlere hazırlamıştır. Her iki derecenin arasındaki genişlik gök ile yer arasındaki genişlik gibidir.’’ Peygamber efendimizin hadislerinde bizlere ulaştığı gibi : “Allah yolunda öldürülmeyi, tekrar diriltilip tekrar öldürülmeyi, tekrar diriltilip tekrar öldürülmeyi’’ çok temenni etmiştir.

Bu gün bizim önderimiz bunu temenni etmişken bizler neden bunu temenni etmeyelim. Bu gün aleyselatuvesselam böyle bir temennide bulunmuşken bizler neden onun gibi böyle bir temennide bulunmayalım. Şunu iyi bilmeliyiz ki Hicret etmek, Cihad etmek bizim hiçbir şekilde ecelimizi değiştirmeyecektir. Allah Subhanallahu ve Teala bizim hakkımızda ne yazdıysa ancak o bize isabet edecektir. Eğer bizim ölümümüz bizlere bugün ulaşacaksa bu kaçınılmazdır. Muhakkak bu bizlere isabet edecektir. Eğer bu cihadı sürdürmemizde bize isabet edecekse yine aynı şekilde cihad sürdürülecektir. Biz bazı inancı bozuk olanların dediği gibi, beyni uyuşturulmuş, ailevi problemleri olan, toplumda yer edinememiş kimselerden değiliz. Burada şehadeti bekleyen hiç kimse de böyle bir hal yoktur.

Bizler Allah azze ve cellenin canlarımız ve mallarımızı cennet karşılığında satmamızı teklif ettiği için bizler buralara geldik. Bizler ölümden sonraki serinliğe ulaşabilmek için buralara geldik. Mahşer günü kafirler üzerlerine güneş yaklaştırılmış bir şekilde elli bin yıl bekletileceklerdir. Artık öyle bir hal alacak k onları Ya rabbi bizi cehenneme at da kurtulalım diyecekler. İşte biz böyle bir duruma düşmemek için buralara geldik. Biz firdevsi alayı kazanmak için buraya geldik. Biz yüce Rahman’ın rızasını kazanmak için, O yüce arşın sahibinin rızasını kazanmak için buralara geldik. Bizler cenneti kazanabilmek için buralara geldik.

Yine buradan mallarını cihad yolunda infak eden kardeşlerimize dualarımız, inşallah infaklarının kabul edilmesidir. Kardeşlerim sizlerin gönderdiği her bir infak burada beytulmalımız tarafından taksim edilmektedir. Gönderdiğiniz infaklarla gerek burada askeri giderlerimiz, gerek ailelere harcanan giderlerimiz, gerek diğer kardeşlerimizin giderleri, gerekse de yetim olan evlatlarımız ve medrese de bulunan hafızlık dersi için okuyan evlatlarımızın giderlerine harcanmaktadır.

Kardeşlerimiz inşallah Allah azze ve celle’ye duamız bugün sizlerin mallarıyla cihad ettiği gibi inşallah yarında Allah azze ve celle sizlere canlarınız ve mallarınızla cihad etmeyi nasip eder. Şunu iyi biliniz ki kuruşu kuruşuna gönderdiğiniz her bir infak burada titizlikle ve önemle istifade edilmektedir. Bazı kardeşlerimiz infaklarını gönderirken sadece askeri harcamalar için göndermektedir. Kardeşlerim lütfen sizler infaklarınızı gönderirken yalnızca askeri harcamalara değil , Sizler cihada gönderin burada gerekli mesullerimiz büyüklerimiz zaten bunların taksimini yapmaktadır. Bu cihad yalnızca askeriye ile yürümüyor. Yalnız askeri giderlerle olmuyor. Burada ailelerimizin giderlerine de harcanıyor, kardeşlerimizin cihadı sürdürebilmesi için onlarında giderlerine harcanıyor. Sizden ricamız Allah için gönderdiğiniz infakları siz cihada gönderin. Sizin gönderdiğiniz infaklar burada muhakkak burada taksim edilecektir. Kardeşlerim inşallah sizler Allah için infaklarınızı düzenli bir şekilde göndermeyi, inşallah ihlas üzerine infaklarınızı yapmayı ve güzel bir ihlasa sahip olmayı ve güzel bir niyete sahip olmayı muhafaza edin. Sizler niyetlerinizi ve ihlasınızı muhafaza edin.

Yine buradan Cihad için mallarını infak etmeyen kardeşlerimize nasihatimiz şudur. Kardeşlerimiz sizler mallarınızı biriktirerek kendinize zulmetmeyiniz. Şeytana tabi olmayınız. Vallahi sizin biriktirdiğiniz her maldan ancak Allah’ın dilediği kadar istifade edebilirsiniz. Hiç yokken bu malı sizlere Allah azze ve celle nasip etti. Bunu düşünün sahip olduğunuz mal muhakkak bir yerden geldi. Bunun olmadığı anı düşünün, olmadığı anı bir hayal edin, bu mal yokken Allah azze ve celle bu malı size verdi. Bu malı size ikramda bulundu. Sizlerde bu malı infak etmeyerek Allah yolunda harcamayarak kendinize zulm etmeyin, şeytana tabi olmayın. Vallahi sizler ancak Allah’ın dilediği kadar istifade edeceksiniz.

Ayrıca Allah azze ve celle’nin bizlerin malına ihtiyacı yoktur. Eğer sizler Allah yolunda infak ederseniz bu sizin lehinize olur. Şayet Allah yolunda infak etmezseniz heva ve hevesinize uyup dünya malını harcarsanız bu da ancak kendi aleyhinize olur.

Kardeşlerim bunu iyi bilmeliyiz ki Allah azze ve celle samettir. O bize değil bizler ona muhtacız. O ne dilerse biz ancak onu yapmak zorundayız. Hakkımızda ne dilediyse biz ancak onu yapmak zorundayız. Allah subhanallahu ve Teala hakkımızda ne dilediyse biz ancak bu emre boyun eğmek zorundayız. Kardeşlerim mallarınızı gerçekten Allah’ın dininin yücelmesi için harcayın. Boş dünyanın heva ve hevesine mallarınızı harcamayın.

Sevgili kardeşlerim gelin bizde sahabeler gibi olalım. Bu gün bakın konuştuğumuzda bir araya geldiğimizde sahabeler den bahsettiğimizde, tabiinden, ettebein tabiinden bahsettiğimizde, selafimizden öncülerimizden bahsettiğimizde kimilerimizin gözleri doluyor. Ama konuştuklarımızla amellerimiz onlarınki ile bir değil.

Bakın bugün Hz. Osman r.h.a. tebük savaşında 900 deve getirip infak etmiş yanında 200 at 1000 adet altın 200 külçe gümüş getirip infak etmiştir. Rasulullah aleyhivesselativesselam Osman r.h.a için ‘’Osman bugünden sonra ne yapsa ona zararı yoktur’’ demiştir. Yine Hz Ebubekir r.h.a malının hepsini getirip vermiştir. Hz. Ömer r.h.a malının yarısını getirip vermiştir. Abdurrahman Bin avf r.h.a 200 külçe gümüş getirip bırakmıştır. Her bir sahabe kendi imkanına göre getirip infak etmiştir. Kimileri birer avuç hurma getirip vermişlerdir.

Sevgili kardeşlerim bizler sahabeleri, tabiini, tabein tabiini, selefimizi, öncülerimizi eğer lider edindiysek, öncü edindiysek gelin bizde onlar gibi amel edelim. Onlar gibi infak edelim. Bu gün baktığınızda kafirler Allah’ın nurunu söndürebilmek için Avrupa birliği adı altında, Nato devletleri adı altında bir araya gelmiş milyarlarca dolar harcayıp, Allah’ın nurunu söndürebilmek için mücadele vermekteler. Şunu unutmamalıyız ki onlar kafirler onlar birbirlerinin yüzlerine ne kadar gülseler de kalpleri birbirlerine buğzetmektedir.

Kardeşlerim gelin bizlerde kenetlenelim. Gelin bizlerde Allah yolunda tek bir saf olalım. Allah’ın düşmanlarını yok edebilmek için. Allah’ın düşmanlarına büyük bir darbe vurabilmek için gelin bizlerde bir araya gelip bir saf olup. Canlarımızla ve mallarımızla Allah yolunda savaş edip Allah’ın dinini yüceltip. Allah’ın dinini yeryüzüne hâkim kılalım.

Bu gün gerçekten biz Müslümanlar birbirimize karşı merhametliyiz. Bizim kâfirlerden farkımız var. Biz böyle olduğumuz sürece onlar hiçbir şekilde bizlere galip gelemeyecektir. Kardeşlerim inşallah sizler bazı münafık yapılı hocaların söylediklerine kulak vermeyin. Onu önemsemeyin, onların söylediklerini önemsemeyin. Sizler ancak Mücahit ve Muvahid olan âlimlerin, kuran ve sünnetten beslenen bu âlimlerin sözlerine kulak veriniz. Şunu iyi bilmelisiniz ki bunlar sizi muhakkak doğru yola iletecektir.

Türkistan İslam Cemaati Mücahidlerinden Nureddin El Kurdi 

 

 

Kaynak :Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı 

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Suriye rejiminin casus uçağını düşürdü

Türkistan İslam Cemaati / Partisi, Suriye rejimine ait casus uçağını lazkiye yakınlarında düşürdü.  Düşürdüğü uçağın …

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamını anlatan video serisini yayınladı

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamı 1 – life of the mujahien 1 videosunu yayınladı.  Doğu Türkistan’da …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com