Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati ”İbretlik Kıssalar 2” -Şehid Nureddin El Kurdi-

Şehid (inşallah) Nureddin El Kurdi: “Kardeşlerim inanın biz sizlere cihad lezzetinin tadını sizlere anlatamayız. Düşünün önünüze çok süslü bir tabak içinde süslü bir yemek getirildi, ama bizler bunu bilmiyoruz, sizler bunu bilmiyorsunuz, tatlı mıdır, ekşi midir, tuzlu mudur? Bunu ancak onu tadarak bilebiliriz bu cihadda aynen böyledir. Biz bu cihad lezzetini ancak tadarak anlayabiliriz.”

Türkistan İslam CeMAATİ

 

Türkistan İslam cemaati mücahitlerinden Nureddin El Kurdi, en lezzetli hayat olan cihad hayatının lezzetini tatmış biri olarak nasihat ediyordu Türkiye’deki Müslüman kardeşlerine… Türkiye’deki Müslümanlar şehid (inşallah) Nureddin El Kurdi’yi Türkistan İslam Cemaati medya merkezi İslam Awazi’nin yayınlamış olduğu Doğu Türkistan’daki ve Türkiye’deki kardeşlerine nasihat ve davet videoları ile tanıdı.

Temiz yüzü ve güzel bir hitabet ile gerçekleştirdiği videolarıyla kısa sürede Müslümanların sevgisini kazandı.

“İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa eren onlardır.” (Âl-i İmrân / 104)

Şehid (inşallah) Nureddin El Kurdi’nin hayatına kısaca anlatacak olursak 26 yaşına kadar anlamsız bir cahiliye hayatı ile başlar. Daha sonrasında bir arkadaşının vesilesi ile internetten kabir azabını anlatan kısa bir belgesel izler ve bu belgeselden çok etkilenir. 5 ay boyunca ölse kabir azabına uğrayıp uğramayacağını sorar kendine ve Rabbinden hidayet ister… Duası kabul olur ve Allah’ın fazlı merhameti ile cahiliye hayatına tevbe eder.

“Doğrusu sen, sevdiğini doğru yola iletemezsin; fakat Allah dilediğini doğru yola iletir ve doğru yola erecekleri o daha iyi bilir.” (Kasas/56)

Daha sonrasında Rahman’ın dilemesiyle tevhid ehli Müslümanlar ile tanışır ve dinindeki eksik kalmış yanlarını tamamlamaya başlar.

Peygamberimiz (s.a.v.) şöyle buyurmaktadır: “Ben size beş şeyi emrediyorum: Cemaât olmak, dinlemek, itaât etmek, hicret etmek ve Allah yolunda cihâd etmek. (Tirmizi)

Allah’ın izni ile hadisi sırasıyla amel eder. Tevbe ettikten iki sene sonra hadislerle övülmüş, Müslümanların cihad mektebi olan Afganistan’ın izzetli topraklarına hicret eder. Afganistan’da Türkistan İslam Cemaati’nin saflarına katılır ve İslam’ın zirvesi olan Allah yolundaki cihadına başlar.

Türkistan İslam Cemaati’nde askeri eğitimini tamamlar ve düşmana karşı açılan cephelerde ameliyelere çıkmaya başlar. Kısa süre içinde askeri başarası ve kendisinin besteleyip kendisinin söylediği neşhidler ile mücahidlerin arasında meşhur olur. Bir seferinde kanas ile tek başına 9 Amerikan askerini cehenneme yollar.

Daha sonra şehadet eylemi gerçekleştirmeye karar verir ve emirlerine kendisinin şehadet eylemi için sıra bekleyenlerin listesine yazdırmasını ister.

“Ben hoşnut olasın diye, sana gelmekte acele ettim ey Rabbim!” (Taha /84)

Şehid (inşallah) Nureddin El Kurdi: “Benim gayem Allah azze ve celle’nin dini yeryüzüne hâkim olsun, şirk yeryüzünden bertaraf olsun, O’nun rızasını kazanmak, onun hoşnutluğunu kazanmak ve cenneti kazanmak… Amacım bu; Allah azze ve celle’nin sıddık kulların arasına girebilmek.”

 

Türkistan İslam Cemaati

 

Ve şehadet operasyonu için sırasını beklemeye başlar. Cihada kendisinden sonra gelip şehid (inşallah) Muaz Kürdi rahimullah gibi kendisinden önce şehadet eylemi gerçekleştiren kardeşlerini görünce Allah’ın günahlarından dolayı şehadet eylemini kendisine nasip etmediğini düşünüp günlerce gözyaşı döker…

Şehid (inşallah) Nureddin El Kurdi’nin cephe arkadaşı bir mücahid onun ile geçirdiği günleri şöyle anlatıyor:

“Yarısı çökük çamurdan yapılmış Afgan evlerinde tanıdım onu.  Nureddin bizim (Türklerin) karargâhından sorumlu bir kardeşimizdi. O evde bize ders yapıyor, nasihatlerde bulunuyor, cenneti cehennemi anlatıyordu uzun uzun… Aynı zamanda aşbez yani aşçımızdı. Daha sonra Digon’da halkın yaşadığı bir yerde ev kiraladı. Orada şehadet eylemi için gerekli tüm maddeleri kendi seçtikten sonra kurutma ve tüm aşamaları kendi eliyle yaptı. Mühimmatı ve aracın parasını Türkiyeli kardeşler karşılamıştı. Allah şehadetini kabul etsin. (amin)”

2 seneyi aşkın bir bekleyişten sonra beklediği gün gelmiştir. Bir NATO kalesine şehadet eylemi düzenlenecektir. Kendisine haber verilir. Büyük bir sevinçle karşılar bu haberi. Son hazırlıklar yapılır, Afganistan’da halkın kullandığı bir kamyonetten temin edilir ve patlayıcılar o kamyonetin kasasına dizilir,  üzeri odunlar ile kamufle edilir. Arkadaşlarıyla vedalaşır, dikkat çekmemesi için saçları ve göbeğine kadar uzanan sakalları kesilir ve şehadet eylemini gerçekleştireceği küfrün kalesine doğru yola çıkar. Üssün içerisine girmeye başarır ve çok uzaklardan duyulan şiddetli bir patlama gerçekleşir. Alınan malumata göre birçok düşman askeri öldürülmüştür.

Tamda kendisinin besteleyip kendisinin söylediği neşidindeki gibi:

“Nasip eyle Rabbim sen bu kuluna

Razi olacağın güzel bir amel

Azab eyle sen o kâfirlere

İnşallah yapacağım istişhad ile…”

(Nureddin El Kurdi’nin besteleyip söylemiş olduğu bizler bu davanın ordularıyız neşidinden bir dörtlük)

2012’nin sonlarına doğru 3 yıllık cihad hayatını şehadet eylemi ile sonlandırır. Rabbim şehadetini kabul etsin. (amin)

“Allah mü’minlerden canlarını ve mallarını, cennet kesinlikle kendilerinin olması pahasına satın aldı. Allah yolunda çarpışacaklar da öldürecekler ve öldürülecekler. Bu Tevrat’ta da, İncil’de de, Kur’an’da da Allah’ın söz verdiği bir vaaddir. Allah’tan ziyade ahdine riayet edecek kim vardır? O halde yaptığınız bu alışverişten dolayı size müjdeler olsun! Ve işte o büyük kurtuluş budur.” (Tevbe/111)

 

3q-730x370

Türkistan İslam Cemaati

 

Şehid (inşallah) Nureddin El Kurdi:

“Ey Müslümanım diyenler

 Ey Allah’ı ve Resulünü seviyorum diyenler

 Eğer siz gerçekten Allah’ı ve Resulünü seviyorsanız

 Gelin ve Allah’ın dini canlarınızla, mallarınızla destek verin

 Yok eğer bu size ağır geliyorsa

 O zaman dönüp kalbinize bir bakın

 O zaman kalbinizdeki Allah ve Resulü’nün sevgisi hak mı veya sahte mi bunu kendiniz göreceksiniz…”

 

Türkistan İslam Partisi

 

Şimdi herkes kalbine bir sorsun kalbimizdeki sevgi hak mı veya sahte mi?

Türkistan İslam Cemaati medya merkezi İslam Awazi’nin yayınlamış olduğu, Nureddin El Turki’nin kendi ağzından kısaca hayat hikâyesinin anlatıldığı, cihadda iken günlük yaşantısının ve gerçekleştirdiği şehadet operasyonun görüntülerini içiren ‘’İbretlik kişiler 2’’yi Ümmeti İslam olarak ilginize sunuyoruz:

 

 

 

Haber Editör: Ebu Yahya ET Turki

Ümmeti İslam / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamını anlatan video serisini yayınladı

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamı 1 – life of the mujahien 1 videosunu yayınladı.  Doğu Türkistan’da …

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com