Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Muhacir kardeşlerimize bu tezgahı kuranlar hesap vermeli

Muhacir kardeşlerimize bu tezgahı kuranlar hesap vermeli

İstanbul’un Pendik ilçesinde Türkistanlı ve Özbek mülteci çocukların eğitim gördüğü okulların, ‘IŞİD merkezi’ olarak sunulmasına yönelik tepkiler devam ediyor.

İstanbul’da ikamet eden, yaşlarının ortalaması 9 olan mülteci Özbek ve Türkistanlı çocukların IŞİD suçlaması ile gözaltına alınmasına yönelik tepkiler devam ediyor. Muhtaç Mahkumlara ve Ailelerine Yardım Derneği, bir basın açıklaması yayınlayarak yaşananlardan sorumlu olan kişileri kınadı. Mülteci çocukların İslami eğitim gördüğü derneklerin kapısının kırıldığı, adeta bir terör yuvasına baskın düzenlenir gibi helikopterler kullanıldığı belirtildi. Açıklamada, İslami eğitim merkezlerini “terör merkezi” olarak sunan basın mensupları da çok sert bir dille eleştirildi.

Mum-der, Türkistanlı mültecilerin yanında durmaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceklerini açıkladı. Ayrıca, kapısı kırılarak operasyonun yapıldığı mülteci okulunda 25 Ekim Pazar günü “Muhacir-Ensar buluşması” adıyla bir etkinlik düzenleneceği, haksız uygulamaların protesto edileceği açıklandı.

İşte o basın duyurusu:

Türkistanlı muhacir kardeşlerimiz yalnız değildir.

17 Ekim Cumartesi gecesi Pendik/Kaynarca bölgesinde IŞİD operasyonu adı altında muhacir kardeşlerimize ait 3 muhacir okulu, terörle mücadele ekipleri tarafından basılmıştır. Kapısı kırılarak girilen bu mekanlarda Kur’an ezberi yapan ve İslami ilimler öğrenen aralarında 9 yaşında çocukların da olduğu 18 yaşının altında 20’den fazla muhacir kardeşimiz; IŞİD üyesi olmak suçundan gözaltına alınarak karakola götürülmüştür. Bu skandal avukat arkadaşlarımızın yardımı ile Pazar gece sona ermiş, 18 yaşının altında olanlar serbest bırakılmıştır. Yıllardır Türkiye’de yaşayan ve IŞİD ile hiçbir bağları olmayan 18 yaşından büyük yaklaşık 20 muhacir kardeşimiz Kumkapı Yabancılar Şube’ye gönderilmişlerdir.

Türkiye’de her fırsatta İslam düşmanlığı yapan ahlaksız basın organları bu olayı bir fırsat bilerek onlarca yalan ve iftira dolu haberler yayınlamışlardır. IŞİD ile herhangi bir bağı olmayan bu muhacir okullarını “IŞİD Pendik’te eğitim kampı kurdu” şeklinde haberleştirmişlerdir. Dünya basını ve yerel basın da bu yalan ve iftira dolu haberleri araştırmadan aynen kendi okurlarına aktarmışlardır.

Polis ve istihbarat birimleri bu 3 muhacir okulunun IŞİD ile bir bağının olmadığını ve buralarda küçük çocukların sadece Kur’an ve İslami ilimler eğitimi aldığını çok iyi bilmektedir. Buna rağmen bu mekanları sanki bir terör yuvasıymış gibi helikopter ve onlarca özel harekat polisi ile basmışlar, basına da bu şekilde bilgi vermişlerdir. Muhacir kardeşlerimize bu tezgahı kuranlar biran önce ifşa edilmeli ve görevlerinden atılmalıdırlar.

Türkiye’de yaşayan Müslüman yıllardır Paralel yapının hakim, savcı ve polislerinin iftiralarına ve suçlamalarına maruz kaldılar. Türkiye’ye ne zaman bir batılı lider gelse El Kaide operasyonu ile Batı’ya şirin görünme planları yapıldı. Son 10 yılda 5000’den fazla Türkiyeli Müslüman El Kaide üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Bunların birçoğu haksız yere tutuklandı. Halen hapishanelerde El Kaide ile suçlanarak haksız yere ceza alan çok sayıda Müslüman bulunmaktadır.

Şimdiye kadar yapılan El Kaide operasyonlarını Paralel Yapı’ya yükleyenler son aylarda yapılan IŞİD operasyonlarını kimlere devredecektir! Suruç ve Ankara saldırılarından sonra yüzlerce Türkiyeli Müslüman gözaltına alınmış ve birkaç gün sonra da serbest bırakılmıştır. Bu Müslümanlar hangi kirli politikaların kurbanı olarak seçilmektedir.
Dinlerini daha rahat yaşamak için Türkiye’ye sığınan Türkistanlı muhacir kardeşlerimiz; hükümetin yanlış mülteci politikaları nedeniyle yıllardır kaçak yaşamaktadırlar. Gidecek başka yerleri olmayan bu insanlar oturum izinleri olmadığı için yeterince mağdur durumdalar. Şimdi de emniyet güçlerinin bu kasıtlı hatası ve İslam düşmanı basının yalan haberleri yüzünden IŞİD’çı olmak ile suçlanıyorlar.

Bizler Türkiyeli Müslümanlar olarak Türkistanlı muhacir kardeşlerimizin yalnız olmadıklarını ve her zaman onların yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Türkistanlı muhacir kardeşlerimizin kapısı kırılarak operasyonun yapıldığı muhacir okulunda 25 Ekim Pazar günü düzenleyecekleri “Muhacir ensar buluşmasına” katılarak göstereceğiz.

Muhtaç Mahkumlara ve Ailelerine Yardım Derneği

Adres: Mehmet Akif mh. Fatih Blv. Hekimler sk. No:10/1

Sultanbeyli / İstanbul

mumdernegi@hotmail.com

BU HABERLER DE VAR!

Uygur Öğrenciler Mısır’da Çin İstihbaratına Teslim Edildi

5 Temmuz’da Askeri uçakla Mısır’a gelen Çin istihbaratı Asker ve polisleri ile, Mısır istihbaratının da …

MISIR’DA ÇİN İSTİHBARAT UÇAKLARI ASKERİ HAVA LİMANINDA BEKLİYOR

5 Temmuz’da Çin istihbaratı ve Mısır istihbaratının ortak operasyonları sonucu. Öğrenci yurtları ve Ugur Türklerinin …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com