Çarşamba, 16 Ağustos 2017

İşgalci Çin, Doğu Türkistanlı 40 Müslümanı Tutukladı

İşgalci Çin,  Doğu Türkistanlı 40 Müslümanı Tutukladı

66 yıldır komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da kızıl zülüm her geçen gün katlanarak artmaya devam ediyor .

Komünist Çin , yarım asırdan fazla bir süre  Doğu Türkistan’ın uranyum ,petrol, doğalgaz  , kömür gibi zengin yer altı kaynaklarıda dahil ,  her türlü zenginliği sömürmüş   ve halende sömürmeye devam etmektedir .

Çin’in bu sömürgeci politikasına, Doğu Türkistanlı mücahitler tarafından birçok kez gerekli cevap gelmiştir . En son olarak  1 ay önce 18 Eylül Cuma günü Doğu Türkistan’ın    Aksu ilinde ki Sogon kömür ocağında  Çinli göçmen  ve polisler ile   Uygur mücahitler arasında bir   çatışma meydana gelmişti.

Bu çatışmada,  operasyonu gerçekleştiren 9 Uygur mücahitden 6 tanesi şehit (inşeAllah) olurken  geriye kalan 3 mücahit izini kaybettirmeyi başarmış ve   35 ‘i Polis olmak üzere 100’ü aşkın Çinli  istilacı öldürülmüştü .

Hiç beklemedikleri bu operasyon ile şaşkına dönen Çin Komünist Partisi , izini kaybettirmeyi başaran 3 Uygur mücahidi  yakalamak adına  1 aydır yoğun bir çaba sarfetmiş ve  yakalanmaları için Uygur mücahitlerin başlarına   para ödülü  dahi koymuştur .

Tüm bu çabaların rağmen 1 aydır  Uygur mücahitleri yakalamakta başarısız olan  Çin   ,geçmişte de başvurmuş olduğu bir yöntemi kullanarak  , 3 Uygur mücahidin ailesinden ve yakın çevresinden , içlerinde kadınlarında bulunduğu 40 kişiyi  tutukladı .

İşgalci Çin geçmişte de  birçok kez bu yönteme başvurmuş ve yakalayamadığı Uygur ”zanlıların” ailelerini tutuklamış veya para cezasını çaptırmıştı. Çin’in bu aşşağılık uygulamasının  en dikkat çekicilerinden biri ise  , geçen sene Eylül ayında yaşanmıştı .

İşgalci Çin ,   ” Hizbut- Tahrir örgütü üyesi olmakla ” suçladığı  Uygur  Zakir -Yasin için 22 Eylül 2014’de   tutuklama kararı çıkarmış ve  Çin istihbaratının 1 ayı aşkın yoğun uğraşlarına rağmen Zakir Yasin yakalanamamıştı.Bunun sonucunda İşgalci Çin ,   22 Ekim’de Zakir’in  ailesine  bir  tebligat yollayarak   ”Zakir Yasin teslim olmadığı takdirde ailesinin evinin yıkılacağı”  tehdidinde bulunmuştu.

Kayank :Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com