Cuma, 18 Ağustos 2017

İşgalci Çin Doğu Türkistan’ın Aksu Vilayetinde Bir Müslümanı Daha Katletti

İşgalci Çin Doğu Türkistan'ın Aksu Vilayetinde Bir Müslümanı Daha Katletti

66 yıldır komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da kızıl zulüm günden güne katlanarak artmaya devam ediyor . Yarım asırda 30 milyonu aşkın Doğu Türkistanlı Müslümanı katleden Çin , Doğu Türkistan’daki katliamlarına hız kesmeden devam ediyor .

Bölgeden gelen en son haberlere göre 23 Ekim Cuma günü  ,Doğu Türkistan’ın Aksu ilinde   Osman Awut adlı Uygur bir  Müslüman  işgalci Çin polisi tarafından şehit (inşeAllah) edildi.

Şehit (inşeAllah) Osman Awut’un son 10 yıllık hayatı   incelendiğinde  ,  Çin’in baskı ve zulümleri ile boğuşmakla geçtiği görülüyor. İlk olarak Osman Awut  2007 ‘de Doğu Türkistan’ın Aksu  vilayetinde yaşarken , bölgedeki işgalci Çin polislerinin baskıları yüzünden Doğu Türkistan’ın bugunkü başkenti Urumçi’ye  göç etmek zorunda kalmış .

2012 ‘de  ise  Osman Awut’un hanımının ,   Urumçide  Çin polisinin bir yol kontrolü sırasında  hicabını çıkartmayı  reddetmesi sebebi ile Osman Awut’un kendi emekleri ile zar zor yaptığı Urumçi’deki  evi  Çin polisi tarafından yıkılmış.

Eylül 2013’de ise Osman Awut’un oğlu  Çin’in Guangji şehrinde ticaret yaparken  tutuklanmış ve Çinli yetkililer tarafında Osman Awut’a  oğlunu   teslim alması için  haber gönderilmiş .

Oğlunu teslim  almak için Çin’in Guangji şehrine giden Osman Awut  Çinli polisler tarafında tutuklanarak , oğlu ile beraber Çin’in Doğu Türkistan’ın Aksu vilayetinde açtığı hapishaneye yollanmış .

2013′ de Osman Awut ve oğlu tutuklanmasından hemen sonra  Osman Awut’un hanımı ve  16 ile 17 yaşındaki iki kız çocuğuda tutuklanmış .

En son olarak  Osman Awut’un cansız bedeni  23 Ekim  Cuma günü ,   Aksu şehrindeki akrabalarına teslim edilmiş . 2 senedir işkenceleri ile ün salmış Çin  hapishanelerinde olan   Osman Awut’un  hanımı ve 3 çocuğuna dair ise hiçbir bilgi yok

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com