Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Çin’den Doğu Türkistan’da Akıl Almaz Uygulama: Peçeye Engel Olmayana 3 Yıl Hapis

Çin'den Doğu Türkistan'da Akıl Almaz Uygulama: Peçeye Engel Olmayana 3 Yıl Hapis

66 yıldır komünist Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da kızıl zülüm günden güne  katlanarak artmaya devam ediyor .

 

İşgalci Çin’in getirmiş olduğu  yasak  ve   akıl almaz yeni uygulamalar ile dünyanın en büyük açıkhava cezaevine dönüşen Doğu Türkistan’da en son olarak kadınların peçe veya burka gibi  yüzlerini örten kıyafetleri giymesine engel olmayan kişiye  3 yıl hapis uygulaması getirildi .

 

Bölgeden gelen en son  habere göre İşgalci Çin ,  3o Ekim Cuma günü çıkarmış olduğu yeni yasa ile  ”Birilerine terörizm, aşırıcılık ve radikal İslam ile ilişkili giysi giymeye veya aksesuar takmaya zorlamanın veya izin vermenin yasaklandığını ve 3 yıl hapis cezasına çarptırılacağını” bildirdi.

İşgalci Çin’in 30 Ekim Cuma günü çıkarmış olduğu yeni yasada,  hangi çeşit kıyafetlerin aşırılık olarak değerlendirileceği de  belirtiliyor.

İşgalci Çin  tarafından  Doğu Türkistan’da çıkarılmış her  yeni yasağın veya  uygulamanın  geçmişine bakıldığında  bu yasakların ve  uygulamaların aslında daha öncede var olduğunu ve sadece alınan kararlar ile yasalaştığını görmekteyiz.

İşgalci Çin 1 Ocak 2015 ‘de   Doğu Türkistan’da kadınların  burka  ,peçe ve  hicap giymelerini  resmi olarak yasaklamıştı . Bununla beraber bu yasaklar  Doğu Türkistan’da  gayri resmi olarak   uzun seneler devam etmekteydi .

 

Çin’in 30 Ekim Cuma günü çıkarmış  olduğu  bu yeni uygulamaya baktığımızda da bu uygulamanın gayri resmi olarak  aynı şekilde veya bir benzerinin uygulandığını görürüz .

 

Doğu Türkistan’da  bir ailede kadının peçe  giymesine izin verildiğinde ,İşgalci Çin’in o ailenin evini yıkmakla , aile bireylerini tutuklamakla ve sosyal ihtiyaçlardan mahrum bırakmak ile tehdit ettiğini görürüz

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com