Pazar, 20 Ağustos 2017

”Çin Zulmünü Haber Yapan” Doğu Türkistanlı Müslümana 6 Yıl Hapis Cezası Geliyor

''Çin Zulmünü Haber Yapan'' Doğu Türkistanlı Müslümana 6 Yıl Hapis Cezası Geliyor

66 yıldır komünist Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da kızıl zülüm günden güne  katlanarak artmaya devam ediyor .

İşgalci Çin’in getirmiş olduğu  yasak  ve   akıl almaz yeni uygulamalar ile dünyanın en büyük açıkhava cezaevine dönüşen Doğu Türkistan’da en son olarak Çin’in izni olmadan haber yapmak da yasaklandı .

Bölgeden gelen en son habere göre Çin Komünist Partisi’nin 25 Ekim  Pazar günü almış olduğu bir karar ile  ”Çin ‘in resmi haber ajanslarının  dışında, Doğu Türkistanlı Müslümanların  bağımsız  haber portallarında haber yapmasınn yasaklandığı ve bu yasağa  uymayanların 6 yıl hapis cezasına çarptırılacağı ” belirtildi

Daha öncesinde   girmiş olduğumuz yasak haberlerinde olduğu gibi bu haberde de    şunu belirtmek isteriz ki , işgalci Çin’in çıkarmış olduğu  bu yeni yasaklar, Doğu Türkistan’da gayri resmi olarak aynı veya bir benzeri  hali ile uzun senelerden beri uygulanmaktaydı.Çin Komünist Partisi’nin  almış olduğu yeni kararlar ile  bu yasaklar  sadece yasalaşmıştır.

28 Temmuz 2014’de iki köyün haritadan silindiği ve yaklaşık 5 bin Doğu Türkistanlı Müslümanın şehit (inşeAllah) edildiği Yarkent -İluşku katliamından dünyayı haber eden Uygur Ebu Bekir ‘in , İşgalci Çin  tarafından düzmece biR mahkeme ile  idama mahkum edilmesi   yukarıda bahsetmiş olduğumuz  duruma bir örneklik teşkil eder .

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com