Cuma, 18 Ağustos 2017

İşgalci Çin ,19 Yaşındaki Doğu Türkistanlı Müslüman Kızı Tutukladı

İşgalci Çin ,19 Yaşındaki Doğu Türkistanlı  Müslüman Kızı Tutuklad

66 yıldır komünist Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da kızıl zülüm günden güne katlanarak  artmaya devam ediyor . Yarım asırda 35 milyon Uygur Müslümanı şehit (inşeAllah) eden İşgalci Çin , 300 bini aşkın Uygur Müslümanı da  demir parmaklıkların arkasında yaşamaya mahkum etti .

Ekseriyeti  ”dini faaliyetlerde bulunma” suçlamasıyla ve  kurmaca  sudan  sebeblerle , işgalci Çin tarafından tutuklanan Doğu Türkistanlı Müslüman sayısı günden güne artıyor . Bölgeden gelen en son haber göre   işgalci Çin, 19 yaşındaki  Doğu Türkistanlı Şiringül’ü  ”yasadışı dini eğitim verdiği  ve  Uygur gençlerini cihada teşvik ettiği ” iddiası ile tutukladı .

Şiringül hakkında   tutuklama kararı , ” yasadışı dini eğitim verme ” iddası ile  ilk olarak 2013’de  çıkarılmış. Tutuklama kararının haberini alan Şiringül , 2013 ‘de Doğu Türkistan’ın Aksu ilinden çıkarak  saklanması daha kolay olan Çin’in iç bölgelerine giderek , 2 sene boyunca türlü zorluklar içinde kaçak yaşamak  zorunda kalmış.

Şiringül’ün izinie ulaşımayan Çin polisi , 2 sene boyunca Şiringül’ün saklandığı yeri öğrenmek için  ailesine  baskı ve zulüm yapımış.  En son olarak geride bırkatığımız Ekim ayında Şiringül’ün  resimi kimlik bilgilerine ulaşan Çin polisi , Şiringül’e Çin’in  guangşi  vilayetinde  ulaşmış ve  tutuklamıştır .

Günümüzde   işkencesi ile ün salmış Çin zindanlarında bulunan  300 bini aşkın  Doğu Türkistanlı Müslümanın nelere maruz kaldığının daha iyi anlaşılması için  bazı noktalara değinmek isteriz. Ekeseriyeti dini faaliyetlerde bulunma suçlamalası ile tutuklanan  Doğu Türkistanlı müslümanlar hakkında ilk olarak bilinmesi gereken  ,  çoğunluğunun tutukluluk süresinin  birkaç sene değilde  , 20 seneyi aşkın veya müebbet olduğudur ,  hapishaneden çıktığın gün kendi ailesinin dahi tanımakta zorluk çektiği gerçeğidir .

İşgalci Çin’in  tek kişilik hücrelerde tuttuğu , ve hapishaneden çıkana dek hiç bir yakını ile görüşmesine izin vermediği  Doğu Türkistanlı mahkumlar  bir ömrü bu koşullarda geçirmek zorunda kalıyor .Hayalini dahi kuramıyacağmız  ve yazmaya haya ettiğimiz  ağır işkencelerin  uygulandığı Çin zindanlarında , birçok Doğu Türkistanlı Müslüman can veriyor .

Ağır işkenceler etmeklede yetinmeyen İşgalci Çin tutukladığı Doğu Türkistan’lı birçok müslümanı ekonomik çıkarı için kullanıp organlarını çıkararak , kendi vatandaşlarına satıyor .

Tüm bunlarlada yetinmeyen Çin ,  nadirende olsa  serbest bıraktığı Doğu Türkistan’lı müslümanlara Aids gibi bulaşıcı ve ölümcül hastalıkları aşılayarak ,Doğu Türkistan’lı müslümanların arasında ölümcül hastalıkları yaymak içinde uğraş veriyor

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com