Cuma, 18 Ağustos 2017

İşgalci Çin ,17 Yaşındaki D. Türkistanlı Ali’ye Müebbet Hapis Cezası Verdi

İşgalci Çin,17 Yaşındaki D.Türkistanlı Ali’ye Müebbet Hapis Cezası Verdi

66 yıldır komünist Çin işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da kızıl zülüm günden güne katlanarak  artmaya devam ediyor . Yarım asırda 35 milyon Uygur Müslümanı şehit (inşeAllah) eden İşgalci Çin , 300 bini aşkın Uygur Müslümanı da  demir parmaklıkların arkasında yaşamaya mahkum etti .

Ekseriyeti  ”dini faaliyetlerde bulunma” suçlamasıyla ve  kurmaca  sudan  sebeblerle , işgalci Çin tarafından tutuklanan Doğu Türkistanlı Müslüman sayısı günden güne artıyor .En son olarak  işgalci Çin, 17 yaşındaki Doğu Türkistanlı  Ali’yi  ”Terör örgütü kurmak ve bu örgütün liderliğini yapmak” suçlaması ile müebbet  hapis cezasına çarptırdı.

Bölgeden gelen en son habere göre İşgalci  Çin , Doğu Türkistan’ın Aksu şehrinde  oturan 17 yaşındaki Teknik Meslek Lisesi  öğrencisi Ali’yi ” ”Terör örgütü kurmak ve bu örgütün liderliğini yapmak” suçlaması ile müebbet  hapis cezasına çarptırdı. .

İşgalci Çin , Ali’yi ilk olarak 2014 yılının Eylül ayında  , okuldan 13 arkadaşı ile beraber tutuklamış . Ali’nin de içinde bulunduğu 13 Doğu Türkistanlı öğrenci  ” terör örgütü kurmak  ,cep telefonları aracılığı ile dini içerikli yazı ve   yasa dışı bilgileri  bir birlerine yollamak, bir birlerine bu konuda tavsiyelerde bulunmak” suçlamaları  ile yargılanmış.

13 Doğu Türkistanlı öğrencinin davası ,  gizli yapıldığı söylenenen ve ailelerinin  alınmadığı  çok sayıda ki duruşma ile  1 sene boyunca devam etmiş . En son olarak  Ali’nin ailesine  geride bıraktığımız Ekim ayında ,İşgalci Çin tarafından resmi bir tebligat yollanmıştır .

Çin tarafından Ali’nin ailesine gönderilen resmi tebligatta ” 17 yaşındaki Ali’nin  terör örgütü kurduğu , bu örgüte üyeler topladığı ve bu kurduğu örgüt ile devletin güvenliğini yıkıcı faaliyetlerde bulunduğu , bunun sonucunda da işledeği bu suçlar sebebi ile müebbet hapis cezasına çartırıldığı” belirtilmiştir

Ali ile beraber yargılanan ve tutuklu bulunan   12 Doğu Türkistanlı öğrencinin akıbeti ile ilgili ise henüz bir bilgi yok.

Günümüzde   işkencesi ile ün salmış Çin zindanlarında bulunan  300 bini aşkın  Doğu Türkistanlı Müslümanın nelere maruz kaldığının daha iyi anlaşılması için  bazı noktalara değinmek isteriz. Ekeseriyeti dini faaliyetlerde bulunma suçlamalası ile tutuklanan  Doğu Türkistanlı müslümanlar hakkında ilk olarak bilinmesi gereken  ,  çoğunluğunun tutukluluk süresinin  birkaç sene değilde  , 20 seneyi aşkın veya müebbet olduğudur ,  hapishaneden çıktığın gün kendi ailesinin dahi tanımakta zorluk çektiği gerçeğidir .

İşgalci Çin’in  tek kişilik hücrelerde tuttuğu , ve hapishaneden çıkana dek hiç bir yakını ile görüşmesine izin vermediği  Doğu Türkistanlı mahkumlar  bir ömrü bu koşullarda geçirmek zorunda kalıyor .Hayalini dahi kuramıyacağmız  ve yazmaya haya ettiğimiz  ağır işkencelerin  uygulandığı Çin zindanlarında , birçok Doğu Türkistanlı Müslüman can veriyor .

Ağır işkenceler etmeklede yetinmeyen İşgalci Çin tutukladığı Doğu Türkistan’lı birçok müslümanı ekonomik çıkarı için kullanıp organlarını çıkararak , kendi vatandaşlarına satıyor .

Tüm bunlarlada yetinmeyen Çin ,  nadirende olsa  serbest bıraktığı Doğu Türkistan’lı müslümanlara Aids gibi bulaşıcı ve ölümcül hastalıkları aşılayarak ,Doğu Türkistan’lı müslümanların arasında ölümcül hastalıkları yaymak içinde uğraş veriyor

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com