Pazartesi, 26 Haziran 2017

Sosyal medyada operasyonlara tepki: #SuriyeyeYardımSuçDeğildir

#suriyeyeyardımsuçdeğildir

IŞİD ve Nusra operasyonu adı altında icra edilen hukuksuzluklar sosyal medyada tepki görüyor.

Türkiye’de güvenlik güçlerinin 1 Kasım seçimleri sonrası başlattığı operasyon dalgası devam ediyor. İslami kurumlar, IŞİD ve Nusra operasyonları adı altında yapılan gözaltılarda bir takım hukuksuzluklar ve haksız uygulamaların yaşandığını ifade ediyorlar.

Operasyonlarda, AK Parti hükümetinin söylem bazında kalmayarak, maddi olarak da desteklediği “Suriye Devrimi” ile kurulan her bağıntı, bir suç unsuru olarak değerlendiriliyor.

İslami vakıf ve dernek temsilcileri, yaşanan hadiselerin Batı kaynaklı dayatmaları bertaraf etmek için bir “kurban sunma” olduğu yönünde değerlendirmelerde bulunuyorlar.

Sosyal medyada da bir haftadır düzenli olarak yaşananlara tepki gösteren kullanıcılar, #KardeşimeDokunma, #MüslümanlarZindanda, #SuriyeyeYardımSuçDeğildir gibi etiketlerle tepkilerini dile getirmişlerdi.

Kullanıcıların bu akşam 21:00’da #SuriyeyeYardımSuçDeğildir etiketi ile tepkilerini göstermeye devam edecekleri öğrenildi.

 

BU HABERLER DE VAR!

Doğu Türkistan’lı Ailelere Fetö’cü İnternational Tuzak.

Fettullahçı Terör Örgütü yıllardır açmış olduğu okulları vasıtası ile Çin’ Kazakistan, Türkiye, Malezya, Endonezya, Pakistan …

Çin, Müslüman 40 Uygur’u islam dini eğitimi vermek ve almak suçundan tutukladı.

Pekin’ın işgalı altındaki Doğu Türkistan’a atadığı Çin şövenisti Hitayist ÇKP genel Sekreteri Çin Çüenggu ülkede …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com