Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Sosyal medyada operasyonlara tepki: #SuriyeyeYardımSuçDeğildir

#suriyeyeyardımsuçdeğildir

IŞİD ve Nusra operasyonu adı altında icra edilen hukuksuzluklar sosyal medyada tepki görüyor.

Türkiye’de güvenlik güçlerinin 1 Kasım seçimleri sonrası başlattığı operasyon dalgası devam ediyor. İslami kurumlar, IŞİD ve Nusra operasyonları adı altında yapılan gözaltılarda bir takım hukuksuzluklar ve haksız uygulamaların yaşandığını ifade ediyorlar.

Operasyonlarda, AK Parti hükümetinin söylem bazında kalmayarak, maddi olarak da desteklediği “Suriye Devrimi” ile kurulan her bağıntı, bir suç unsuru olarak değerlendiriliyor.

İslami vakıf ve dernek temsilcileri, yaşanan hadiselerin Batı kaynaklı dayatmaları bertaraf etmek için bir “kurban sunma” olduğu yönünde değerlendirmelerde bulunuyorlar.

Sosyal medyada da bir haftadır düzenli olarak yaşananlara tepki gösteren kullanıcılar, #KardeşimeDokunma, #MüslümanlarZindanda, #SuriyeyeYardımSuçDeğildir gibi etiketlerle tepkilerini dile getirmişlerdi.

Kullanıcıların bu akşam 21:00’da #SuriyeyeYardımSuçDeğildir etiketi ile tepkilerini göstermeye devam edecekleri öğrenildi.

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon

Çin Kominist Partisi ajanları Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini bastırıp sindirmek için dünyanın her yerine ajanlarını …

Mısır El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde Uygur Türklerine Baskın

Mısır’da El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde öğrenim gören Doğu Türkistan Uyruklu Uygur Öğrencilerin bir …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com