Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Türkistan İslam Partisi’nden Yeni Video ”Ğab Ovası Operasyonu 4”

türkistan islam cemaati partisi

 

Doğu Türkistan ,Afganistan -Pakistan ve Suriye’de gerçekleştirdiği etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati  Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

Son zamanlarda Suriye Kolunun gerçekleştirdiği fetihler ile adından sıkça söz ettiren Türkistan İslam Cemaati , medya merkezi   İslam Awazı (Sesi)  aracılığı ile   1  ay önce   Cisr -eş Şuğur yakınlarındaki  Ğab Ovası’na başlattığı operesyonların  ele alındığı  ”Ğab Ovası Operasyonu 4  ” adlı bir video yayınladı.

Ğab Ovası Operasyonu  4 adlı  video, operasyon öncesi Arap bir mücahidin davet  konuşması ve operasyon hazırlıklarının   görüntüsü ile başlıyor. Esed rejimi ile mücahitlerin arasında ki şiddetli çatışmaların ve görüntüleri ile devam eden video , cemaatin içindeki  Türk bir mücahin davet konuşması ve Uygur bir mücahidin duası ile son buluyor .

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı   , ”Ğab Ovası Operasyonu 4 ” adlı videoyu ilginize sunar ;

 
Alternatif link 2 ;

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve 1996’da Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 14 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine  karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamını anlatan video serisini yayınladı

Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerin Yaşamı 1 – life of the mujahien 1 videosunu yayınladı.  Doğu Türkistan’da …

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com