Cuma, 18 Ağustos 2017

TÜRK SİYASETİNİN SURİYE MESELESİNDEKİ İSTİHBARAT ZAFİYETİ

TÜRK SİYASETİNİN SURİYE MESELESİNDEKİ İSTİHBARAT ZAFİYETİ

 

 

Sen Suriye savaşını evlerinde oturanlardan anlarsan, Keseb’de gider Hatay’da.

Sen Suriye savaşını sınırdaki iki kaçakçıdan anlarsan, Lazkiye’de gider, Yayladağı’da.

Sana yalan yanlış bilgi veren kaçakçı, sen gittikten sonra, 50 tl ye senin arkandan film çevirir.

Sen Suriye savaşını, mücahitlerle röportaj yapabilmek için günlerce bekleyen, iki dağ, iki cadde gezdirilip 30 dakikalık haber yaptırılan gazeteciden anlarsan, Asrın hatasını yaparsın. Çünkü o gazeteci daha kaldığı evin kömürlüğünün mühimmat deposu olduğunu bilmek den bile acizdir.

O gazeteci bir evde günlerce bekletilir, iki röportaj yapıp, iki fotoğraf çektik den sonra tatlı dille usulca salınır.

Sen ticaretçi yardım derneklerinden Suriye meselesini anlamaya çalışırsan, kediyi fare, tavşanı Aslan zannedersin. O ticaretçidir, topladığı yardım paralarıyla kendi deposundaki mallarını satar, yardım malzemesi olarak götürüp ticaretini yapar. Sana da duymak istediklerini söyler, Türkmenlerin ihtiyaçları diye kendi ihtiyaçlarını araya sıkıştırır.

Sen içerde yatan Türkmen’le, çalışan Uygur’u, Çeçen’i ayırt edemezsen, Türkmendağı’da gider, Reyhanlı’da gider.

Sen doğru ile yanlışı ayırt edemezsen yetkiyi Ali Mısırlı’lar alıp, Türklere ve Müslümanlara ihanet eder. Ali Mısırlı olayını açığa çıkartan, Türkmen komutan’da kaçırılıp ortadan da kaybedilir.

Sen hiç Esad’ın elinden bir hava alanı alan Türkmen cemaat gördün  mü ?

Türkmenlerin savaş tecrübesi yok, Allah başlarına Esad gibi bir bela verdi, kaçanlar kaçtı, geride kalanlar mücahit oldu. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?

30 yıllık mücahitler yaptı operasyonu, Türkmenler video çekip attı imzayı. Sen imza sahibine bakarsan, savaşı masa başında kaybedersin.

Nato’ya üye 28 ülkenin Afganistan’da deviremediği 30 yıllık tecrübeli mücahitlere terörist dersen. Milliyetçilik duygularıyla hareket edersen, savaşı da kaybedersin, topraklarını da.

Milletini sevmek başka şey, savaş kazanmak başka şey.

Sen hiç zalim Beşar Esad’a kardeşimiz diyen milliyetçileri gördün mü ? Biz Onlarcasını gördük. Onlar öyle ahmak ki ! O zalim için ‘’onlar bizim kardeşimiz, biz yıllarca aynı çatı altında beraber yaşadık’’ diyor. Bu kafa ile Suriye siyasetinde ortalık da çalışıyor.

Bu kafa ile Suriye siyasetinde, zafiyet olmaz, hezeyan olmaz da, başarı mı olur ?

Sen savaşı Suriye’nin kıyısındaki, kaçakçı, gazeteci, dernekçilerden öğrenirsen, yardımlarınla ancak beş para etmez evlerinde oturan, hırsızlıklarıyla nam yapmış insanları beslersin.

Gazeteci de sen olmalısın, dernek başkanı da. Ama evvel asker olmalısın ki Suriye savaşında savaşın seyrini değiştirebilesin.

Suriye siyasetini sana anlatanlar mücahitler için sana haber getirir. Müslümanları sana kötüler. Mücahitleri sana kötüler. Türkleri sana kötüler.

Mücahitlerde olmayan birçok iftirayı atar. Yıllardır bu yalanlarıyla seni kandırdı. Ha bugün İŞİD’e katılacak, ha yarın katılacak diye savaşın seyrini değiştirecek Allah’ın güç ve kuvvet verdiği Müslümanlara iftira attı.

Sen de onlara inandın. İnanmak istedin. Sana bu haberi getirenler hala hudut da ticaret yapıyor. Sana bu haberi getirenler Türkiye’nin birçok yerinde Ofis açtı. O ofislerinde ticaret ve duygu sömürüsü yapmaya devam ediyor.

İşte yıllar geçti, İŞİD’ de orada yalancı ticaretçilerde, iftiracılarda.

İşte izzetiyle Muhacir mücahitleri de orada, Çeçen mücahitleri de orada, Doğu Türkistan’lı Uygur Mücahitleri de orada.

Nasılmış sana gelen haberler doğrumuymuş ?                        

Git şimdi kiminle Suriye siyaseti yapıyorsan yap. Saçı uzun aklı kısalardan öğrenmeye devam et.

O saçı uzun aklı kısalar elindeki satmaktan, hırsızlara peşkeş çekmekten arta kalan 100 tane silah ile Mücahitleri satın alamazlar. Savaş böyle kazanılmaz. Savaş Osmanlı gibi İslama uygun bir şekilde Allah’ın yardımı ile kazanılır.

Sen hiçbir zaman izzetli mücahitleri hırsızların boyunduruğu altında olduğunu göremezsin. Buna ömrün yetmez. Mücahitler bunların boyunduruğu altına girmektense hepsi şehit olup rabbine kavuşmayı seçer. Akideleri budur, imanları budur. Onları Suriye’ye getiren de Şehadet arzularıdır. Kaybeden onlar değil yine siz olursunuz. Mücahitleri oraya getiren Allah’ın cennet vaadidir. Allah’ın cennet vaadinde, senin dediğin yoktur.

Osmanlı İran ile savaştı, Yavuz Sultan Selim onları kovup defetti. Bu gün Mihraç Ural köpeği Yavuz Sultan Selim’e kafir oğlu Kafir diyor. Bunlar Osmalı’ya düşman, Türklere düşman, Müslümanlara düşman.

İran, Irak üzerinden 10 binlerce hizbullah askerini getirdi. Sen mücahitlere bir tane tüfek vermeye korkuyorsun. Ali Mısırlı’ların hallerine gülüyoruz. Tüfekler satıldı, paralar cebe indirildi. Subhanallah götürülen yardımlar bile satıldı.

Rusya onlarca gemi ile binlerce ton askeri mühimmat getirdi orada Müslümanları, Esad ile beraber linç etmek ve haritadan silmek için.

Bu mu senin Suriye siyasetin ?

Bu mu senin büyük siyaset ilmin ?

Türkiye’nin Suriye siyaseti sıfırdır. Tamamen çer çöp siyasetidir.

Türkmen Dağının düşmesinin sorumlusu, Mit tırlarına operasyon yapanlar olduğu gibi. Yardımları hırsızlara dağıtanlar, evlerinde oturup hanımlarının saçlarını tarayanlara verenlerde sorumludur.

Eğer onlar sağ salim Suriye’ye varan yardımları çalışanlara verseydi. Suriye şimdi bu durumda olmaz, Türkmen Dağı düşmezdi.

Siz mücahitlerin sesine kulak vermezseniz HELAK olacaksınız.

Siz Müslümanların sesine kulak vermezseniz param parça olacaksınız.

Siz burnunuzun ucunu dahi görmekten acizsiniz.

Savaşı evlerinde oturup, yardım toplamak için 30 kişilik cihadi gurup kuran. Gurubun adına milliyetçi isimler veren hırsızlar kazanamaz.

Savaşı kazanacak olan Allah’ın yardım ve desteğini almış Çeçen, Cephe ve Uygur mücahitleridir. Suriye savaşının seyrini değiştirecek olan Müslümanlar bunlardır.

Bunu görmemek için aptal olmak lazım.

Allah sizin basiretinizi kör etmiş.

Kalplerinizi mühürlemiş.

Allah sizlere hidayet versin.

Hakkı göstersin.

( Devamı Gelecek )

 

Osmanlı Torunu / Ferganali YAKUP

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com