Pazar, 20 Ağustos 2017

TÜRKİYE ESAD’ÇI ALEVİ BİR KOMUTAN YÜZÜNDEN  FELAKETİN KIYISINDAN DÖNDÜ.

Alevi-Komutandan-Hatay-da-Tuzak

 

Hatay Hududu Türkiye’yi savaşa sürüklemeye çalışan. CHP ve Fettullah’ın yerleştirdiği, Komutan, Savcı ve Kaymakamlardan temizlenmeli.

Alevi komutan eşliğinde, karakol ve 3 kobra araç desteği ile 7-8 Türk askeri çatışma süsü vererek Suriye’ye 1,5 km girdi. Bu askerlerden birinin Suriye topraklarında hayatını kaybetmesi veya yaralanması Savaş sebebi olacaktı ve Türkiye girmeyi düşünmediği Suriye savaşına Alevi bir komutanının bir tuzağı sayesinde ‘’SURİYE SAVAŞINA DAHİL OLACAKTI.’’

Hatay’da aylardır hummalı bir çalışma var. Takriben bir yıl oldu, Hatay hududunda ki karakol komutanları, Kaymakam ve Savcılar değiştirilmeye başlandı. Alevi komutanlar, CHP,  Fettullah Gülen ve Esad taraftarları hudutlara yerleştirilmeye başlandı. Hatay hududundan Tecavüz ve işkence çığlıkları geliyor. Bu iddialar adliye koridorlarına taşındı Savcılık kararlarını bekliyor.

SURİYE TÜRKMENLERİNE KUMPAS KURULUYOR

Tek amaçları Suriye’li Türkmen Müslümanları yardımsız ve desteksiz bırakmak.

Seçim kargaşasından faydalanan, mit tırlarını durdurun zihniyet CHP ve Paralelciler Hatay’a yatırım yaptı ve yakın bir zamanda bunun meyvelerini almak istiyor.

Türk askeri 1,5 km Suriye’ye girdi. Karşı taraftan bir tek bile silah atılmamasına rağmen, kovaladıkları Suriye’li lerin arkasından 30 dakika boyunca kobra araçlarının üzerindeki bixi desteği ile beraber ateş açtılar.

Olaya tanık olan köylüler, olaya çatışma süsü verildi, karşı taraftan bir tek kurşun gelmemesine rağmen yarım saat sürdü bu hareketlilik. Suriye’ye giren askerlerin önünde sadece Suriye’ye girmeye çalışan Suriye’li ler vardı. Bunlar sivildi ve yanlarında çantaları vardı. Yarım saat boyunca Türk Askerlerinin silahları hiç susmadı. Bütün ormanı taradılar. O kadar kurşundan sağ çıkacak insanların olabileceğini zannetmiyorum. Hamuttepe karakolu ve 3 tane kobra araçlarının desteği ile 7-8 Türk askeri Hamuttepe karakolunun yakınlarından Suriye’ye girdi.

Tek suçu gelmiş oldukları Türkiye’de belki de aradığını bulamayan Suriye’li lerin vatanlarına geri dönmek olmasıydı. Kesinlikle sivillerdi, çantaları vardı yanlarında hiç birinde askeri kıyafet veya silah yoktu.

Hamuttepe karakoluna yakın bir bölgede gerçekleşen bu olayları doğrulayan bir de tutuklu var.  23.11.2015 tarhinde 13:30-14:00 saati içinde yaşanan bu olay sonucunda Suriye Çerkez kökenli ve Suriye kimliği taşıyan 1979 doğumlu Ahmad Sahahin göz altında.

DOĞU TÜRKİSTAN BÜLTENİ HABER AJANSI / HABER MERKEZİ

BU HABERLER DE VAR!

Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon

Çin Kominist Partisi ajanları Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini bastırıp sindirmek için dünyanın her yerine ajanlarını …

Mısır El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde Uygur Türklerine Baskın

Mısır’da El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde öğrenim gören Doğu Türkistan Uyruklu Uygur Öğrencilerin bir …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com