Çarşamba, 16 Ağustos 2017

İşgalci Çin , Doğu Türkistan’da WhatsApp Uygulamasını Yasakladı

İşgalci Çin Doğu Türkistan'da Whatshaap Yasakladı

 

66 yıldır komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da kızıl zulüm günden güne katlanarak artmaya devam ediyor.   Çin’in çıkarmış olduğu yasaklar ile adeta açık hava cezaevine dönüşen Doğu Türkistan’da en son olarak ,   yurtdışına kolay bir şekilde  mesaj atma olanağı  sağlayan WhatsApp uygulaması da yasaklandı .

Bölgeden gelen en son habere göre Çin Komünist Partisi’nin 30 Kasım Pazertesi  günü almış olduğu karar ile Doğu Türkistan’da WhatsApp  uygulaması yasaklandı.    30 Kasım Pazartesi günü alınmış olunan bu  karar sonucu ,işgalci Çin ,  Doğu Türkistanlı Müslümanların telefonlarına ”   WhatsApp uygulamasının yüklü olduğu telefon sahiplerinin polise giderek telefonlarını teslim etmeleri gerektiğini” belirten mesajlar gönderdi .

İşgalci Çin’in ,bu yasağa uymayan Doğu Türkistanlı Müslümanları  ağır para ve  hapis cezası ile tehdit ettiği gelen haberler arasında .

 

İşgalci Çin  tarafından  Doğu Türkistan’da çıkarılmış her  yeni yasağın veya  uygulamanın  geçmişine bakıldığında  bu yasakların ve  uygulamaların  daha öncede var olduğunu ve sadece alınan kararlar ile yasalaştığını görmekteyiz

 

İşgalci Çin’in  , Facebook  ,Messenger ve Line gibi kolay iletişim  olanağı sağlamakla berbaber  kolay bir şekilde kontrolün mümkün olmadığı  uygulamaları Doğu Türkistan’da yasakladığı ise bilinen bir gerçek ,bununla berebar  diğerlerine  göre kontrolü  daha basit olan WeChat  ise Doğu Türkistan’da serbest olan nadir uygulamalar arasında .

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com