Pazar, 20 Ağustos 2017

Şeyh Abdullah El Muheysini’den Doğu Türkistanlı Müslümanlara Risale

Şeyh Abdullah El Muheysini'den Doğu Türkistanlı Müslümanlara Nasihat

 

 Doğu Türkistan , Afganistan – Pakistan  ve Suriye ‘ de gerçekleştirdiği etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati  Allah yolunda ki  mücadelesine devam ediyor .

Türkistan  İslam Cemaati en son olarak medya merkezi “İslam Awazi” aracılığı ile Suriye cihadının önde gelen  isimlerinden Şeyh Abdullah Muheysin’in  Doğu Türkistanlı Müslümanlara hitaben yapmış olduğu konuşmanın ele alındığı ” Türkistanlı Müslümanlara Risale ” adlı bir video yayınladı.

 

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı olarak  , ”Türkistanlı Müslümanlara Risale”  adlı videonun ,   türkçe  tercümesini takipçilerimizin ilgisine sunarız ;

 

(Videonun Yazıya Dökülmüş Hali)

Türkistanlı Müslümanlara Risale

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a olsun. Salat ve selam resullerin imamı Abdullah’ın oğlu Muhammed’e olsun. Ona, ailesine ve sahabelerinin hepsine salat ve selam olsun.

Bu mesajımız bu ümmetten olan mazlum, horlanana, mücahid kardeşlerimiz Doğu Türkistan’ın yiğitlerinedir. O kimseler ki komünistlerin işgaline uğramışlardır. O kimseler ki dayandılar, sabrettiler, işkence edildiler, zulme uğradılar ve Allah yolunda eziyet gördüler.

Ey Doğu Türkistan’daki erkek, kadın, çocuk, genç ve yaşlı kardeşlerimiz!

Evvela şunu bilin ki; Allah’a yemin olsun ki biz sizleri unutmadık. Bilin ki sizin yaranız bizim de yaramızdır. Ve bilin ki her ne kadar sizin meselenize bazen uzaklıktan bazen de haberleşme eksikliğinden çözüm bulma ve yardım etme noktasında bu ümmet eksik kalsa da ümmet sizinle beraberdir.

Biliniz ki Muhammed (sav)in ümmeti bugün doğuda ve batıda izzet örtüsü, iman ve kıymet elbisesi üstlerinden düşene kadar birbiriyle çekişen bir konumdadır.

Muhammed (sav)in ümmeti Allah yolunda cihadı terk ettiği için her türlü zulüm ve bataklık içerisinde yaşamaktadır.

Doğu Türkistan’daki bizim yiğit kardeşlerim! Tek bir tane siyonistin muvahhidlerin eliyle öldürüldüğünde ne olduğunu siz de görmüşsünüzdür.

Yerel-küresel, iç ve dış tüm medyaya ayağa kaldırdılar ve hepsi Tevhid ehlinin elleriyle öldürülen işgalci pislik bir siyonisti konuşur oldu.

Ama Burma, Rohingya, Doğu Türkistan ve diğer müslüman beldelerinde soykırımlar işlendiğinde bir tek kişi harekete geçmedi. Sebep nedir peki?

Sebep Muhammed (sav) in ümmeti olarak bizleriz. Ne zaman ki Allah yolunda cihadı terk ettik o zaman Allah Subhanehu ve Teala, bizi alçalttı. Ne zaman Allah yolunda cihada dönersek o zaman Allah, bizi tekrar yüceltir.

Peygamber (sav) diyor ki: ‘Bir toplum cihadı terk ederse Allah onlara bir zillet indirir. Onlar dönünceye kadar da onlardan kaldırmaz.’ Yani cihadlarına ve izzetlerinin kaynağına dönünceye kadar.

Ben bugün sizleri müjdeliyorum. Muhammed (sav)in ümmeti onuruna geri döndü. İzzetine geri döndü. Başındaki toz bulutlarını silkelemeye başladı. Şam, Horasan, Somali, Yemen, Mağrib, Libya ve Allah’ın diğer topraklarında işgalcilere karşı cihad ve fetihler gözükmeye başladı. İşte bugün Filistin’in yiğitleri en güzel mücadele ve kahramanlıkları ortaya koymaktadır.

Doğu Türkistan’daki kardeşlerime mesajım şudur:

Bizi sizlerle bağlayan en güçlü bağ, uğruna kanlarımızı akıttığımız ve eziyetler gördüğümüz ‘la ilahe illallah’ bağıdır.

Ey Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz! Haddi aşan, tağut, zalim komünistlerin işgal ettikleri!

Size ilk tavsiyem Allah’ın dini üzerinde sabretmenizdir. İslam dini ve tevhid üzerinde sabır ve sebat etmenizdir. ‘Ey iman edenler! Sabredin, düşmanlarınıza karşı sebat gösterin, nöbet bekleşin ve Allah’tan korkun ki kurtuluşa eresiniz.’ (Ali İmran:200)

Komünist Çinliler, Doğu Türkistan’ı işgal etmelerinden bu yana azabın en kötüsünü uygulamaktadır.

Bir adam hırsız, kapkaççı, dinsiz, ahlaksız olsa dahi ona bazı haklarını verirler. Ama kişi dinini ve gereklerini korumaya çalıştığı zaman ona ona kötü cezaları verirler.

Ben size hatırlatırım ki: Dünyayı satıp Ahireti satın almak, ahireti satıp dünyayı satın almaktan daha hayırlıdır. Allah’tan selamet ve afiyet dileriz.

Ey zulme uğrayan, ey aşağılanan, ey eziyet görenler!

 Peygamberin (sav) sözünü hatırlayın: ‘Kıyamet günü dünyada iken nimetler içerisinde olan bir adam getirilir ve Cehenneme bir an daldırılıp çıkartılır. Allah, ona sorar: Ey kulum dünya nimetlerinden bir şey tattın mı?’ o da der ki: ‘Ya Rabbi dünyadeyken hiçbir nimet tatmadım.’

İnsan tek sefer Cehennem’e daldırıldığı zaman dünya nimetlerini unutur. Cennet’e tek sefer daldırıldığı zaman da dünyanın tüm belalarını unutur.

Sevgili kardeşlerim sabredin, düşmanlarınıza karşı sebat edin ve bilin ki biz, asıl olarak genişliği yer ve gökler kadar olan Cennet için yaratıldık.

İkinci mesajım Doğu Türkistan yiğitlerinedir:

Biz bu Şam topraklarında sizin örneklerinizi gördük. Biz Türkistan’ın yiğitlerini gördük. Doğu Türkistan’ının erkeklerinin benzeri görülmemiş sabreden, doğru, cesur ve yiğit erkekler olduğunu gördük.

Bugün Şam’daki tüm mücahidler şahitlik ediyor ki Doğu Türkistanlı bazı erkekleri vardır ki kafirlerle karşılaştıkları zaman ölümden korkmazlar.

Siz Ey Doğu Türkistan’ın yiğitleri! Komünistlerin işgal etmiş olduğu topraklarınızda sayılarınızın çokluğuyla onurunuzu, izzet ve kahramanlığınızı geri almaya gücünüz vardır.

Biliyorum ki sizden pek çoğunuz diyor ki: ‘Allah Şeyh’i affetsin. Suriye’de konuşuyor ve yanında silahlar, bombalar ve tanklar var. Ama bizim silahımız yoktur.’ Ben de derim ki:

Siz Filistinli kahraman kardeşlerinizi görmediniz mi? Mutfaktan bıçak alıp Allah’ın düşmanlarına saldırıp şehit olarak Allah’a kavuşuncaya kadar onların göğsüne saplayan cesur erkekleri görmediniz mi?

Onlar sizin haklarınızı vermez, zulüm ve haddi aşmışlıklarına devam ederlerse bilin ki sizin dininiz, akideniz, hukukunuz zilletle, boyun eğmekle, farzları bırakmakla, Allah’ın dinini terk etmekle, namazı, ibadeti, tesettürü bırakmakla geri gelmez.

Ancak sadıkların temiz pak kanlarıyla gelir. Onlar, sizin cesaret ve gücünüzü görünce sizin ölçünüzü bilir.

Ey Doğu Türkistanlılar!

Bugün sizin sayılarınız milyonlarcadır. Ancak bu kişiler sizi aşağılamaktadır. Sizin için hiçbir şeyi hesaba katmamaktadırlar. Çünkü bu kişiler sayılara bakmazlar. Rakamları hesaba katmazlar. Ancak akide, kuvvet ve sebata bakarlar.

Ey Doğu Türkistanlı erkek ve kahramanlar!

Allah aşkına savaş ve mücadele erleri olun. Bu işgalcilere karşı sebat edin. Siz din, toprak ve akide sahibisiniz. Bunun için kurban ediliyorsunuz.

Üçüncü mesajımız Doğu Türkistan’daki faziletli hanım kardeşlerimizedir.

Çocuklarınızı yetiştirin. Kafirlerin hayatı sevdiği gibi ölümü seven sadıklar meydana getirin. Öldürülse dahi namazını terk etmeyecek gençler yetiştirin. Çocuklarınızı Alllah’a ve Rasulullah (sav)’e bağlı kişiler olarak yetiştirin. Allah’a tevekkül eden, alemlerin Rabbi Allah Subhanehu ve Teala’nın kuvvetinden başka hiçbir güce itibar etmeyen gençler yetiştirin.

Son tavsiyem: Allah aşkına Doğu Türkistan’ın yiğitleri kimliğinize sahip çıkın. İslamiyetinize sahip çıkın. Çünkü bu komünistler genelde size İslam’ı terk etmenizi söylemezler. Ancak onlar sizin sadece kimlikte müslüman olmanızı isterler.

Sayınız milyonlarca müslüman olsa bile hiçbir dava, akide ve risale taşımayan ve hiçbir derdi olmayan sadece altın, gümüş ve dolar için yaşayanlardan olmanızı istiyorlar. Dünya malı ve genç kızlar için yaşamanızı istiyorlar. Hayvanlar gibi yaşamanızı istiyorlar.

İslam’ınıza, namazınıza, akidenize, prensiplerinize ve kimliklerinize sahip çıkın. Bilin ki bu dünya sadece Ahiret’e ulaşmamız için geçtiğimiz bir mekandır. Ya genişiliği yer ve gökler kadar olan Cennet ya da Cehennem ateşi. Ahireti kazanmak için dünyasını feda edene ne mutlu!

Son mesajım tüm İslam ümmetinedir!

Zulme uğrayan ve aşağılanan Doğu Türkistan, Burma, Rohingya ve büyük zulümler gören diğer yerlerdeki kardeşlerinize Allah için yardım edin.

Bilin ki imanın hakikati, kişinin kardeşinin yarasını hissetmesi, elemiyle elemlenmesidir. Tevhid dışında ‘La ilahe illallah’ bağı dışında bizi bağlayan bir bağ yoktur. Onların meselelerini, elemlerini her türlü medya aracıyla duyurun. Elinizden geldiğince onlara yardım edin.

Görsel, işitsel araçlarla olsun, yazı olarak veya başka şekilde olsun kardeşlerinize destek verin. Yardım edin. Ta ki Allah, Muhammed (sav)in ümmetine yardım, izzet ve kurtuluş imkanı verinceye kadar.

Allahu Teala bizi ve sizleri peygamberler, sıddıklar ve şehidlerle birlikte Naim Cennetlerinde buluştursun. Onlar ne güzel arkadaştırlar.

 

Şeyh Abdullah El Muhyesini

 

 

Tercüme ; Eymen Hamza

Kaynak :Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

 

BU HABERLER DE VAR!

İşgalci Çin yönetimi, Uygurca’yı tamamen yasaklıyor!

Çin’de çıkacak yeni yönetmeliğe göre, ortaokul, lise ve üniversitelerde Uygurca tamamen yasaklanıyor.  Çin’de yeni yayınlanan …

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com