Şeyh Abdullah El Muheysini İle Türkistan İslam Cemaati Mücahidi Arasında Geçen İlginç Diyalog

Şeyh Abdullah El Muheysini 'den Türkistan İslam Cemaati Mücahitlerine Övgü

Suriye cihadının önde gelen isimlerinden olan ve  çalışmaları ile dikkatleri üzerine  çeken  Şeyh Abdullah  El Muhaysini’ni  Cuma hutbesinde Şam ehline seslendi.

Şam topraklarının tehlikeli bir dönemeçten geçtiğini dile getiren Muhaysini,  konuşmasının bir kısmını da  ,  bölgedeki büyük gruplardan biri olan ve  gerçekleştirdiği etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati’ndeki mücahitlerin kahramanlıklarına ayırdı.

 

Şey Abdullah El  Muheysini’nin  hutbesinde Türkistanlı mücahitlerden bahsettiği bölüm ;

 

(Videonun yazıya dökülmüş hali )

”Şimdi size Şam toprakarındaki mücahidlerin en hayırlılarından olan bir gurubu örnek vereceğim .

O yiğitler Türkistan yiğitleridir. O yiğitler sadık yiğitlerdir .
Allah’a yemin olsun ki cihada ,imtihan ve belaya onların sabır ettikleri kadar sabır gösterenlerin örneklerini görmedim .

Ribat ettikleri Sahil Ğab ‘ta onları ziyaret ettim. Onlardan bir grup ile hendeklerin birinde oturdum ve onlardan birine sordum  . Kaç gündür hendektesin ? Ne zaman nöbetin bitecek üst başını değiştirip dinlenmek için ne zaman dönceksin ? Bana dedi ki  35 gündür bu mevkideyim ve burdan ayrılmadım  .

35 günmü ? dedim , Evet dedi , Sonra neden şaşırdın ki ey şeyh ? dedi . Bu uzun bir süre dedim . O da şöyle dedi .  Sadece ben değil burda bulunanların hepsi 35 gündür burda , Allah resulü (sav) en uzun ribat 40 gündür demiyor mu ?
Evet öyle dedim . Bunun üzerine , burda hepimiz bunu uygulayan adamlarız 40 gün ribatta kalıyor 2 gün dinlenip tekrar 40 gün ribat ediyoruz  dedi

İşte Allah’ın dini böyle müdafa edilir . İşte akide böyle savunulur . İşte Allah resulü s.a.v’in ashabını böyle savunuruz”

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati Mücahidi; Ebu Muhammed (Rahimehullah)’ın Hayatı

Türkistan İslam cemaatinin Genel Emiri Abdullah Mansur’un kaleminden Allahu Azze ve Celle yüce kitabında şöyle buyuruyor: …

PKK ve Amerika Destekli FETÖ, DAEŞ ile Çalışmaz mı ?

FETÖ adında bir terör örgütü gördük. Türkiye’yi devirmek için Amerika’dan darbe yapıp, savaş jetleri ile …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com