Pazartesi, 26 Haziran 2017

Doğu Türkistan’ın Başkenti Urumçi’de Silahlı Çatışma

Doğu Türkistan'ın Başkenti Urumçi'de Silahlı Çatışma

 

66 yıldır komünist Çin işgali  altında bulanan  Doğu Türkistan’dan ,   şiddet  haberleri gelmeye devam ediyor . Çin’in uygulamış olduğu işgal politikaları nedeni  ile tansiyonun yüksek olduğu Doğu Türkistan’da ,   en son olarak  22   Aralık , Salı günü    başkent Urumçi’ye bağlı  Donkoruk ilçesinde silahlı çatışma meydana geldi .

Sabah saatlerinde gerçekleşen silahlı çatışmada can kaybı olup olmadığına  ve  kimler  arasında gerçekleştiğine   dair   herhangi bir bilgi paylaşılmazken   ,  bölgeye çok sayıda Çinli polisin intikal  ettiği ve olayın gerçekleştiği   bölgede geniş güvenlik önlemlerinin alındığı gelen haberler arasında .

Son 5 yılda    Çin tarafından Doğu Türkistan’da    getirilen  akılamaz yasaklar ve   uygulamalar   ile   bölgede  tansiyon düşmüyor .  Çin’in çıkarmış olduğu bu yeni yasaklar ve uygulamalar  ise  Çin’e  şiddet olarak geri dönüş yapıyor . Olaya dair yeni bilgilere ulaşıldıkça sitemizden takipçilerimi ile   paylaşılacaktır .

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com