Salı, 27 Haziran 2017

Çin Polisi , Doğu Türkistanlı Müslüman Genci Hastanelik Etti !!

İşgalci Çin Doğu Türkistanlı Müslüman Genci Hastanelik Ettii

66 yıldır komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da kızıl zulüm günden güne katlanarak artmaya devam ediyor. Yarım asırda 30 milyonu aşkın Doğu Türkistanlı Müslümanı katleden Çin , en son olarak 20 Aralık , Pazar günü Uygur bir genci ” Aşırı dinci ” olmak suçlaması ile hastanelik etti.

Bölgeden gelen en son habere göre Çin ,   ” Aşırı dinci ” olmak suçlaması ile  hakkında tutuklama kararı çıkardığı Doğu Türkistanlı genci  20 Aralık , Pazar günü tutuklamak istedi . Doğu Türkistanlı genç kendisinini tutuklamak için gelen polislere tepki gösterince Çin polisi  tarafından feci şekilde dövülerek hastanelik edildi.

 

Bu olaya şahitlik eden  tanıklar ise   ” Doğu Türkistanlı gencin   Çin polisi tarafından dövüldüğü sırada kelimeyi şehadadet getirdiğini ve bu esnada    Çinli göçmenlerin  bu görüntüyü   gülerek  cep telefonları ile kaydettiğini ” idda etti.

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com