Çarşamba, 16 Ağustos 2017

İşgalci Çin , Doğu Türkistan’daki Zulmü Eleştiren Fransız Gazeteciyi Sınır Dışı Etti

Doğu Türkistan'da Çin Zulmüne Karşı Çıkan Fransız Gazeteci Sınır Dışı Edildi Kaynak //http://www.gazete2023.com/dunya/dogu-turkistan-da-cin-zulmune-karsi-cikan-fransiz-gazeteci-sinir-disi-edildi-h46288.html Gazete2023

Komünist Çin yönetimi, Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yönelik şiddet, baskı ve sert uygulamaları eleştiren Fransız muhabiri Ursula Gauthier’i  sınır dışı etti. Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine şiddetli baskı ve sert uygulamaları ile gündeme gelen Baskıcı Çin, eleştirilere dayanamıyor.

 

Baskıcı Çin yönetimi, Uygur Türklerine uyguladığı şiddeti, baskıyı ve uygulamayı eleştiren Fransız L’Obs dergisi muhabiri sınır dışı etti. Uygur Türklerine Yapılan Zulmü Eleştirdi Sınır Dışı Edildi Şincan Bölgesi’nde yaşayan Fransız gazeteci Ursula Gauthier, Uygur Türklerine karşı yapılan zulümü eleştiren bir makale yazdı.

 

 

Çin yönetimi ise Fransız gazetesi Gauthier’i sınır dışı etti. Gazeteci kaleme aldığı makalesinde Şincan’da yaşanan olaylar ile ilgili, Çin yönetiminin insanların ölümüne yol açan, terör eylemlerini desteklediğini ifade etti. Bu makalesi sonucu ise sınır dışı edilen gazeteci Gauthier, basın mensubu olarak çalışma izninin yenilenmeyeceği duyuruldu.

 

Gauthier ise bu iddialar karşısında “absürt” diyerek Pekin’in ülkelerinde bulunan yabancı gazetecileri yıldırmaya çalıştığını ifade etti. Basın kartının yenilenmediği için yeni vize başvurusunda bulunamayan Gauthier, 31 Aralık tarihinden sonra ülkeden sınır dışı edilmek zorunda kalacak.

Kaynak : Ajanslar

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com