Pazar, 25 Haziran 2017

Türkistan İslam Cemaati Şeyh Raşid Biladi İçin Taziye Yayınladı

Türkistan İslam Cemaati Şeyh Raşid Biladi İçin Taziye Yayınladı

 

Afganistan, Suriye ve Doğu Türkistan’da gerçekleştirdiği etkin operasyonlar ile tanınan  Türkistan İslam Cemaati , İslami Mağrib El Kaide’si şura üyesi   Şeyh Raşid Biladi ‘ nin şehadeti üzerine,   medya merkezi “İslam Awazi” aracılığı ile  taziye yayınladı .

Doğu Türkistan Bülteni  Haber Ajansı olarak   Türkistan İslam Cemaati’nin,  İslami Mağrib El Kaide’si şura üyesi   Şeyh Raşid Biladi ‘ nin şehadeti üzerine arapça olarak  yayınladığı taziye beyanatının tercümesini  takipçilerimizin ilgisine sunarız  :

+++++

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla..

Hamd alemlerin Rabbi Allah’a salat ve selam alemlere rahmet olarak gönderilene, ailesine ve temiz pak sahabelerine olsun.

Bundan sonra;

‘Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayın. Bilakis onlar diridir ve Rableri katında rızıklandırılmaktadırlar. Allah’ın kendi katından verdikleriyle ferahlanmaktadırlar. Kendi arkalarından onlara henüz katılmamış olanları müjdelerler ki onlara korku yoktur ve hüzün de yoktur.

Allah’ın kaderi ve kudretine tamamen teslim olmamızla birlikte alim, amil, sadık mücahid Ebu Hasan Şeyh Reşid el-Belidi rahimehullahın şehadet haberi Türkistan İslam Cemaati Şam Ehlinin Yardımcıları’ndaki kardeşlerinizi hüzne boğmuştur. Onun en yüksek makamı Cennetlerdedir. (Biz böyle zannetmekteyiz, ama hesabı Allah’a aittir. Biz onu Allah’a karşı temize çıkartamayız) Ümmetin evlatlarından sadıkların zümresine dahil olacaktır. O ki onun menkıbeleri büyük komutanların, pek çok askerin ve şerefli atlıların arasında yayılmıştır. Hayatını izzetin müjdesiyle kapattı. O müjde ki uzun yıllar yeryüzünde cihadıyla onu aradı. Çok hırslı olduğu bu müjdeye İslami Mağrip topraklarında kavuştu. O müjde Allah yolunda şehadet idi !!!

Allah (cc) buyurmuştur ki: ‘Allah yolunda savaş. Sen ancak kendinden sorumlusun ve müminleri de teşvik et. Umulur ki Allah kafirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü ve cezası daha çetindir.’ (Nisa:84)

Şeyh rahimehullah nebevi menhec üzere olacak olan hilafete çağırıyordu. Onun gibi hakkı söyleyen alimlere muhtaç olduğumuz bir zamanda kayboldu.

Biz Türkistan İslam Cemaati Şam Ehlinin Yardımcıları olarak Allah’a ve Rasulüne söz veriyoruz ki; cihad yolunda devam edeceğiz ve gören gözlerimiz olduğu sürece bir an bile bu cihaddan geri durmayacağız.

Kalbimizde bir yara açılmıştır!

Göz yaşarır, kalb hüzünlenir, senin ayrılışına üzülmekteyiz ey Şeyh Ebu Hasan. Rabbimizin razı olduğundan başkasını söylemeyiz:

‘Biz Allah’tan geldik ve O’na döndürüleceğiz.’

Allah’tan ümmetimize hayır vermesini istiyoruz. Allah sana rahmet etsin. Senin makamını nebiler, sıddikler ve şehidlerle birlikte Kudretli Melik’in yanında kılsın.

Kardeşleriniz: Türkistan İslam Cemaati Şam Ehlinin Yardımcıları ”

 

Tercüme : Eymen Hamza  (@EymenHamza_1)

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Doğu Türkistan’da bıçaklı saldırı 5 ölü, 5 yaralı.

Doğu Türkistan’da bıçaklı saldırıya uğrayan 10 kişiden 5’inin öldüğü bildirildi. Hotan vilayetinin Pişan kasabasında bıçaklı 3 …

Türkistan İslam Cemaati Mücahidi; Ebu Muhammed (Rahimehullah)’ın Hayatı

Türkistan İslam cemaatinin Genel Emiri Abdullah Mansur’un kaleminden Allahu Azze ve Celle yüce kitabında şöyle buyuruyor: …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com