Pazartesi, 26 Haziran 2017

İşgalci Çin , Doğu Türkistanlı Müslümanlara ” Radikal İslam’dan Uzak Durma ” Yemini Ettirdi.

İşgalci Çin , Doğu Türkistanlı Müslümanlara '' Radikal İslam'dan Uzak Durma '' Yemini Ettirdi.

 

66 yıldır komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da kzıl zulüm günden güne katlanarak artmaya devam ediyor . Doğu Türkistan’da  getirmiş olduğu insanlık dışı   uygulamalar ve yasaklar ille adından sıkça söz ettiren Çin ,  en son olarak    Doğu Türkistan’daki Müslümanlara  ” radikal İslam’dan uzak durma ” yemini ettirdi .

Bölgeden gelen en son haberlere   göre komünist Çin , geride bıraktığımız Aralık ayında  Doğu Türkistan’ın Kaşgar iline bağlı  Peyzavat ilçesinde  Uygur Müslümanlara  ” radikal İslam’dan uzak durma ” yemini ettirdi .

Halka  açık meydanlarda   yemin töreni düzenleyen Çin  ,    katılım göstermeyen  Doğu  Türkistanlı Müslümanı  ise ağırlaştırılmış hapis ve para cezası ile tehdit etti .  Çin  geçmiş senelerde de  bu tür uygulamalar gerçekleştirmiş ve halka açık  meydanlarda    Doğu Türkistanlı  Müslümanları  komünist marşları ezberliğinde Çin Komünist Partisi’ne bağlılık yemini etmeye zorlamıştı .

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com