Salı, 27 Haziran 2017

İşgalci Çin’den Doğu Türkistanlı Müslümanlara Zorunlu Şarkı Kursu

 İşgalci  Çin'den Doğu Türkistanlı  Müslümanlara Zorunlu  Şarkı Kursu

66 yıldır komünist Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’da kızıl zulüm günden güne katlanarak artmaya devam ediyor . Gün geçmesin ki Doğu Türkistan’dan ,  Çin’in  çıkarmış olduğu yeni bir yasak veya uygulama haberi gelmesin .

Bölgeden gelen en son haberlere göre  Çin ,  28 – 31 Aralık  tarihlerinde  Doğu Türkistan’ın  Hoten ilinde Uygur çiftçilere  zorunlu şarkı kursunda   çeşitli çalgı aletlerinin kullanımı için ders verdi .  Katılım göstermeyen Doğu Türkistanlı Müslüman çiftçiler  ise   Çin tarafından ağırlaştırılmış hapis ve para cezası ile tehdit edildi.

İşgalci Çin  3 gün süren  bu zorunlu şarkı kursunda çekilmiş olan fotoğrafları  Doğu Türkistan merkezli olan ve   Uygurca ile  Çince  yayın   yapan resmi haber ajansı Tanrıdağ Ajans’da paylaştı . Çin’in geçmişten günümüze   birçok  defa gerçekleştirmiş olduğu  bu  uygulamalar ile  Doğu Türkistanlı Müslümanların  İslam  dini ile arasındaki  bin yıl öncesinden gelen köklü  bağları koparmayı hedeflediği tahmin ediliyor .

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com