İşgalci Çin , Doğu Türkistan’da ” Modernleşme ve İslam’dan Uzak Durma ” Programı Başlattı

 

İşgalci Çin'den , Doğu Türkistan'da '' Modernleşme ve İslam'dan Uzak Durma '' Programı Başlattı

Gün geçmesin ki  Çin işgali altında olan Doğu Türkistan’dan yeni bir yasak veya yeni bir insanlık dışı uygulama haberi  gelmesin.

Bölgeden gelen en son haberlere göre Çin , 7  Ocak Perşembe günü Doğu Türkistan’ın Kaşgar ilinde   100 gün sürecek olan ”  Modernleşme ve  İslam’dan Uzak Durma ” programı başlattı .

 

Çin’in   çeşitli bölgelerinden   birçok şarkıcı getirerek kendi kültürünü Doğu Türkistanlı Müslümanlara empoze etmeye çalışan Çin , 100 gün sürecek olan programda  ” ”  Modernleşme ve  İslam’dan Uzak Durma ” başlığı adı altında değişik etkinlikler gerçekleşeceğini belirtti.

 

Programa katılım göstermeyen Doğu Türkistanlı Müslümanlar     Çin tarafından ağırlaştırılmış hapis ve para cezası ile tehdit edilirken  , programın görüntüleri   Doğu Türkistan merkezli   ,Uygurca ve   Çince  yayın   yapan Çin’in  resmi haber ajansı Tanrıdağ Ajans’da paylaşıldı .

 

Özellikle geride bırakmış olduğmuz 2015 senesinde  Doğu Türkistan’da bu tür benzeri uygulamalar sıklıkla şahit olundu  . Bu durum ise Çin’in bölgede kendine en büyük tehdit olarak İslam dinini gördüğü  olarak yorumlanıyor

 

Kaynak: Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Doğu Türkistan’da yeni yasaklar devrede

Çin İşgal yönetimi Doğu Türkistan’da 1 Nisan itibariyle Doğu Türkistan’da (Xinjiang’da) Dini Aşırılığa Savaş VeYok …

Kominist Çin resmen İslâm’a savaş açtı

Zalim Çin rejimi, Uygur Müslümanlarının İslâm inancını hedef alan bir dizi zulüm zincirini uygulamaya başladı …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com