Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Çin’den Doğu Türkistan’da Zorunlu ”Çin Yılı ” Uygulaması

Çin'den Doğu Türkistan'da Zorunlu  ''Çin Yılı ''  Uygulaması

Komünist Çin’in Doğu Türkistan’da yürürlüğe koymuş olduğu insanlık dışı uygulamalar tüm hızı ile devam ediyor .  Bölgeden gelen en son haberlere göre Çin ,  geride bıraktığımız  Ocak ayının son günlerinde  Doğu Türkistan’ın  Kaşgar iline bağlı  Yima köyündeki Uygur çifçileri    ” Çin Yılı ” bayramını  kutlatmaya zorladı

”Çin Yılı Bayramı” adı  altında  katılımın zorunlu olduğu  etkinliklerde Uygur çiftçilere ,  Çin Komünist Partisi’ne ve Çin bayrağına methiyeler düzen  sözler eşliğinde şarkılar  söylettirildi. Bununla beraber şarkı söyleyen Uygur çifçilerin ellerine , başta  Çin Komünist Partisi’nin kurucusu olan  Mao  Zedong  olmak üzere  Çinli devlet büyüklerinin posterleri tutuşturuldu .

Etkinliklere katılım göstermeyen Doğu Türkistanlı Müslümanlar  ,  Çin tarafından ağırlaştırılmış hapis ve para cezası ile tehdit edilirken  , programın görüntüleri   Doğu Türkistan merkezli   ,Uygurca ve   Çince  yayın   yapan Çin’in  resmi haber ajansı Tanrıdağ ’da paylaşıldı .

Çin Komünist Partisi’nin  Doğu Türkistan’da  gerçekleştirmiş olduğu bu  uygulamalar ile  dünyaya  ”  Uygur  Müslümanların  Çin’in Doğu Türkistan’daki varlığından memnun olduğu ” izlenimini  vermeyi hedeflediği şeklinde yorumlanıyor .

Kaynak : Doğu Türkistan Büleni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com