Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Çin Doğu Türkistanlı Müslümanları ”Çagan Bayramı ” Bahanesi İle Dans Ettirdi

Çin Doğu Türkistanlı Müslümanları ''Çagan Bayramı '' Bahanesi İle Dans Ettirdi

Ümmetin suskunluğundan cesaret alan  Çin ,  Doğu Türkistan’daki insanlık dışı uygulamalarına  tüm hızı ile devam ediyor.

Son   1 ay içerisinde Doğu Türkistan’da   insanlık dışı birçok uygalamaya imza atan Çin ,   yeni uygulamalar ile adından söz ettirmeye devam ediyor .İlk olarak 1 ay önce  5 Ocak  2016 ‘da    halka açık meydanda Doğu Türkistanlı Müslümanları  İslam’dan uzak durma yemini ettiren Çin ,  daha sonrasında ise  katılımı zorunlu olan  ” Modernleşme ve  İslam’dan uzak durma” programı başlatmıştı .

Son 1 hafta içersinde  Doğu Türkistan’da  çeşitli uygulamaları yürürlüğe koyan Çin,   ilk olarak   zorunlu ” Çin Yılı ” uygulamasını gerçekleştirmiş  ve bunun akabinde  Doğu Türkistanlı  Müslümanlara   Çin Komünist Partisi’ne bağlılık yemini ettirmişti. En son olarak ise   Doğu Türkistanlı Müslümananları  ”Çagan Bayramı” etkinliği adı altından   meşhur İdgah caminin önünde   zorla dans ettirdi .

Çin Komünist Partisi’nin  Urumçi genel sekreteri  Cüce Cang tarafından yapılan açılış konuşması ile başlayan  ”Çagan Bayramı  ” etkinliklerinde  ellerine kızıl Çin bayrağı tutuşturulmuş Doğu Türkistanlı Müslümanlar genç ,yaşlı demeden halka açık meydanda zorla dans ettirildi .

Etkinliklere katılım göstermeyen Doğu Türkistanlı Müslümanlar  ,  Çin tarafından ağırlaştırılmış hapis ve para cezası ile tehdit edilirken  , programın görüntüleri   Doğu Türkistan merkezli   ,Uygurca ve   Çince  yayın   yapan Çin’in  resmi haber ajansı Tanrıdağ ’da paylaşıldı

Çin benzeri   uygulamaları geçen seneki   Çagan Bayramı  etkinliklerindede gerçekleştirmiş  ve cami önlerinde  imamları toplu dans ettirerek  fotoğraflarını dünyaya serviş etmişti.

( Çin’in  2015 ‘te ve 2016’ da  gerçekleştirdiği insalık dışı uygulamalarda  çekilen fotoğraflar )

 

İşgalci Çin'in son 2 senede Doğu Türkistan'da adet haline getirdiği zorunlu dans işkencesi tüm hızı ile devam ediyor. Komünist Çin , son 2 sene içerisinde Doğu Türkistanlı cami imamlarını , memurları , öğrencileri ve halkı , dinden çıkartacak sözle eşliğinde tarihi cami önlerinde birçok defa toplu dans ettirmişti. İslam ümmetinin içinde bulunduğu durumdan cesaret alan Çin , bir kez daha Doğu Türkistanlı Müslümanları halka açık meydan da toplu bir şekilde dans ettirdi . Bölgeden gelen en son haberlere göre İşgalci Çin , 15.12.2015 tarihinde Doğu Türkistan'ın Güney vilayetinde ikam eden çiftçileri ve halkı ''Radikal İslamcı '' olarak gördüğü için '' Normalleştirmek '' adına meşreb dansı etmeye zorladı .Bu organizasyon için farklı bölgelereden şarkıcı getirmeyide ihmal etmeyen Çin , bu organizasyona karşı çıkan Doğu Türkistanlı Müslümanları ise yüklü miktarda para ve ağırlaştırılmış hapis cezası ile tehdit etti . İşgalci Çin'in Doğu Türkistan'da adet haline getirmiş olduğu bu uygulama ile , ''Doğu Türkistanlı Müslümanları dinsizleştirmeyi ve üzerlerinde psikolojik baskı oluşturmayı hedeflediği '' tahmin ediliyor . (Çin'in 15.12.2015 'de Doğu Türkistan'ın Güney vilayetinde düzenlediği zorunlu dans organizasyona ait fotoğraflar )

 

(Çin Doğu Türkistanlı Müslümanlara İslam’dan uzak durma yemini etttiriyor )

İşgalci Çin , Doğu Türkistanlı Müslümanlara '' Radikal İslam'dan Uzak Durma '' Yemini Ettirdi.

(Çin’in geçen yılki gerçekleştirdiği Çagan Bayramı etkinliklerinden zorla dans ettirdiği  Doğu Türkisanlı   Müslümanlar ve imamlar )

12717180_186264641741180_5905387729533772618_n

 

1423493276779

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com