Pazar, 25 Haziran 2017

Doğu Türkistanlı Müslümanları İhbar Edene Çin’den 20 Bin Dolar Ödül

1231231231312

Komünist Çin’in  ” Terörle Mücadele ” adı  altında Doğu Türkistan’da   yürüttüğü  işgal politikası tüm hızı ile devam ediyor.   Bölgede kontrolü sağlamak adına  çeşitli yollara başvuran Çin ,     son yıllarda  Doğu Türkistanlı Müslümanları  ibhar eden Çin vatandaşlarına   yüklü miktarda  para ödülü vermeyede başladı.

 

” Terörle Mücadele ” kapsamına giren uygulamada   ” İslami Radikaliz eğilimi bulanan ve yasadışı faaliyetlere” karışmış bir  Doğu Türkistanlı  Müslümanı ihbar eden Çin vatandaşına  100. 000 Yuan ,  yani 20 bin dolar ödül  veriliyor .   Çin 2015’de  bu uygulama kapsamında  toplam 20 milyon Yuan’ı ,  yani 4 milyon doları   Doğu Türkistanlı  Müslümanları ihbar edenlere ödül olarak verdi.

 

Çin ‘in    1 senede  20 milyon Yuan’ı ,  yani 4 milyon doları ,  sadece   ihbar uygulaması kapsamında  ödül olarak vermesi ise   ” Terör ile mücadele ” adı altında  Doğu Türkistan’da  yürüttüğü işgal politikasının ne boyutlara vardığını  gözler önüne sermekte .

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com